С концерт на Лили Иванова на 23 юли ще бъде открита новата спортно-развлекателна зала "Арена Русе", съобщиха мениджърите на залата Борислав Велков и Иван Драндийски.
Началото на церемонията по откриването на залата ще бъде поставено рано през деня с различни спортни прояви, а кулминацията ще бъде вечерта с концерта на Лили Иванова. Тя ще пристигне с екип от повече от 20 души и с няколко тежкотоварни камиона с техника. Билетите за концерта ще се продават от утре в мрежата на "Eventim".
Драндийски обясни, че към момента календарът с културни и развлекателни събития на залата включва спектакъла "Dangerous Games" на танцьорите от "Lord of the Dance", който ще се състои на 4 октомври, като билетите за него са почти продадени. На 27 ноември в "Арена Русе" ще бъде представен спектакълът "Белканто" от 12-те най-талантливи ученици от Фондацията на Лучано Павароти.
На 4 декември в залата ще бъде представен двучасовият спектакъл на Националния балет на Грузия "Сухишвили", чийто състав е от 70 танцьори и има собствен оркестър от 10 музиканти. Друго събитие, което ще се състои в "Арена Русе", е концертът на Горан Брегович на 20 декември. Билети за него ще се продават от утре в мрежата на "Eventim" на цени от 25 до 55 лева.
По време на пресконференцията кметът на Русе Пламен Стоилов обясни, че залата, която е публично-частен проект, е бил един от най-проблемните проекти, които е наследил, но в същото време това е и най-стратегическият проект за Русе.
"Това е може би най-голямата инвестиция в града на стойност от 55 млн. лева", каза Стоилов и допълни, че залата ще наложи Русе като лидер в организирането на културни, развлекателни и спортни събития.
"Арена Русе" ще разполага с 5100 седящи места, от които 100 премиум седалки. При концертни прояви ще има допълнителни 1300 седящи места на терен и 3000 правостоящи. Ще има и шест луксозни ВИП-ложи с по 12 луксозни места. Арената ще разполага с две тренировъчни зали, с модерни съблекални, гримьорни, пресцентър, конферентни зали и офиси, а в подземния паркинг ще има 1100 паркоместа.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Lucid ще съкрати около 18% от работната си сила в САЩ
К. Йорданов: Волатилността в преговорите за Близкия изток ще продължи и на пазарите
SpaceX подготвя дебют на облигационния пазар за 20 млрд. долара
Туристите от Румъния, Великобритания и Израел ще компенсират спадовете това лято
"Манчестър Юнайтед" купува земя за нов стадион със 100 000 места
Мадяр инициира отстраняването на унгарския президент чрез поправка в Конституцията
Диетолог разкри колко вода да пием, за да отслабнем ефективно
Географията като съдба: Провалят ли се големите български проекти
Георги Димов: Европа е изправена пред цивилизационно унищожаване
Късна емисия
6 китайски зодии с мощен късмет и щастливи знаци нa 23 юни 2026 г.
Самотни ли сме във Вселената? 3 хипотези за липсата на извънземен живот
ФИФА обяви Меси за №1 в историята на Мондиалите след рекордните 18 гола
Ново шоу на Меси! Лео влезе в историята, а Аржентина надви и Австрия
Станимир Стоилов отказал оферта от Фенербахче и останал верен на проекта в Гьозтепе
Голяма промяна в кариерата на Десподов
Заплатата на Стефано Сенси в ЦСКА стана ясна – ще прибира по 66 000 евро на месец
Лео Меси с още едно легендарно постижение на световни първенства
Пиесата „Любов в насрещното“ на Здрава Каменова се превръща в роман
Поверията за здраве на Еньовден
Дневен хороскоп за 23 юни, вторник
Изберете карта и вижте какво ви очаква до края на лятото
„Лятна буря“ от Сандра Браун
Италианска торта Camilla с моркови и бадеми
Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Станислав Дюлгеров изненадващо се появи във Фратрия (Варна)
Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Изложба събира близо 40 варненски художници по повод 100 години ММФ „Варненско лято“
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Астрономи разгадаха мистерията на Уран: Леденият гигант крие водно ядро
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения