Утре през деня от северозапад към югоизток с умерен и временно силен вятър ще преминава бърз атмосферен процес, с който в почти цялата страна ще превали дъжд.
Привечер облачността от запад на изток бързо ще се разкъсва и намалява. Максималните температури ще са между 12 и 17 градуса, в София - около 15 градуса, по крайбрежието на Дунав, където ще има сутрешни мъгли - с няколко градуса по-ниски.
Ще има разкъсана облачност в Западна и в Централна България. През нощта ще започне усилване на вятъра - ще бъде умерен, а северно от планините и в Източна България и временно силен от югозапад.
Минималните температури ще бъдат между 5 и 10 градуса, а на места в Предбалкана и до 15 градуса, в София - около 8 градуса.
Атмосферното налягане през нощта ще се понижава, а през деня бързо ще се повиши, но ще остава по-ниско от средното за месеца, според прогнозата на НИМХ-БАН.
По Черноморието ще бъде с разкъсана облачност, която привечер ще се увеличи и главно по южните райони ще превали дъжд. Максималните температури ще са между 14 и 18 градуса, вълнението на морето ще е 2 бала. Температурата на морската вода е 6-8 градуса.
Над планините ще е предимно облачно. Ще превали дъжд, а над 2000 метра - сняг. Ще духа силен, по високите части и бурен вятър - през нощта от югозапад, а през деня - от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 9 градуса, на 2000 метра - около 4 градуса.
В сряда ще има променлива облачност. Само на отделни места ще превали слаб дъжд, а с продължаващото понижение на температурите, в планините над 1300-1400 метра - слаб сняг. Вятърът ще е от запад, в повечето райони - слаб.
В четвъртък вятърът от запад-северозапад временно ще се усили. Ще има повече слънчеви часове, но температурите още малко ще се понижат.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 6 юли
Анкета: Докога ще продължи ралито при компаниите за чипове?
Защо надделяват популистките тенденции в крайнодесния политически спектър
Любомир Дацов: В средносрочната рамка не е планирано дефицитът да влезе в норма
Dow затвори над 53 хил. пункта за първи път
Собственикът на "Северен поток" няма да получи застраховка заради взривовете
Ново хапче за отслабване предизвика бум във Великобритания
За пръв път в историята Китай изпревари Япония по продажби на автомобили в Европа
Лесна рецепта за пилешки дробчета с ориз и тиквичка
Къде точно спира нощният автобус по линия N1 в посока "Младост"?
Испания надхитри Португалия в мегасблъсък
Ексклузивно в Gol.bg: Левски е на крачка от нов милионен договор!
Борац – Левски: Кога, къде и по коя телевизия да гледаме мача?
Левски или ЦСКА? Чочев каза дали напуска Лудогорец!
Министър Керязов се срещна със Стефан Ботев и Асен Златев
Левски готви седми трансфер: Шампионите работят по три варианта за нов централен защитник
Лилиум – как да я отглеждаме и да расте красиво
Таро карта за 7 юли, вторник
Здравословен чиа пудинг с тъмен шоколад
Юли обръща плановете на някои зодии: Ето кой ще спечели най-много
Дневен хороскоп за 7 юли, вторник
Мощният портал на 7/7 отключва късмета за 3 зодии
Григор Димитров отпадна след петсетова драма на "Уимбълдън"
Черно море представя отбора за новия сезон в събота
Катя Дафовска претърпя тежка катастрофа
България и Турция замразиха договора с "Боташ" за 15 месеца
Тръмп: Путин и Зеленски искат да сложат край на войната
Иван Иванов влезе в основната схема на турнир в Нотингам
Мистериозни сфери шокираха хора на австралийски плаж: Вероятно са части от ракета
Съставът на 3I/ATLAS потвърди произхода ѝ: От система със звезди, по-стари от Слънцето
Астероидът Апофис ще премине опасно близо до Земята през 2029 г.
Бивша служителка обвини НАСА, че премахва НЛО от сателитни снимки преди публикуване
Към Луната и Марс: Технологиите и откритията, които ще променят света в следващите 25 години
Най-високите тропически дървета в света имат сложна защита срещу суша