През следващото денонощие времето над страната ще бъде динамично.
През нощта, с преминаването на студен атмосферен фронт, вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е умерен до силен. Температурите значително ще се понижат. На много места в Западна и Северна България ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност. Ще има интензивни валежи и гръмотевици, на места ще има и градушки. На по-малко места ще са явленията в Южна България.
През деня от запад валежите ще спират и облачността ще се разкъсва и намалява, най-късно над Източна България. Минималните температури ще са между 9 и 14, а максималните ще са от 13 - 15 градуса в Североизточна до 19 - 22 градуса на места в Южна България.
По черноморието облачността ще е значителна. След обяд на много места ще има валежи от дъжд, възможно е и да прегърми. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са 14 - 16 градуса. Вълнението на морето ще е 2 -3 бала. Температурата на морската вода е 12 - 13 градуса.
Над планините ще бъде ветровито и с валежи, на много места интензивни и придружени с гръмотевици. По най-високите върхове ще превалява и сняг. Ще духа силен, по високите и открити части - до бурен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 9, на 2000 метра - около 4 градуса.
В четвъртък облачността над цялата страна ще намалее до слънчево. Вятърът ще отслабне, с тенденция до вечерта да стихне. В петък ще бъде предимно слънчево, през деня вятърът ще се ориентира от юг-югоизток. Дневните температури ще се повишат и максималните ще са между 19 и 24 градуса, но сутрешните - между 3 и 8 градуса и на отделни места, главно в котловинните полета, ще има условия за образуване на слана. Привечер в петък от запад ще започне увеличение на облачността.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
„Трейс Груп Холд“ ще е третата българска компания, която ще се листне и във Франкфурт
До какво води слабият долар?
Rolls-Royce оглавява надпреварата за малки ядрени реактори в Европа
Бизнесът у нас е предпазлив към наемане на нови хора, все повече се обръща към AI
БНБ: Изтеглени са 84,5% от левовете
Латинска Америка сгреши като отказа да присъства на конференцията в Мюнхен
Силна магнитна буря удари Земята – активността ще продължи с дни
Централна емисия
Пребит с камъни и оставен да умре: Затвор грози тийнейджъри за непредумишлено убийство
Легендарен клуб избухна срещу БФС: Корумпета убиват футбола в България!
Ман Сити се натресе на Нюкасъл, луд късмет за Арсенал
Алберт Попов: Всичко приключи за секунди
Левски се изчисти и играе като шампион
Ще спечели ли Фейгин медал за България?
Реал Мадрид е жаден за реванш срещу Жозе Моуриньо
Дневен хороскоп за 17 февруари, вторник
Изненади очакват тези 5 зодии в годината на Огнения кон
Легендарният мюзикъл Grease покорява София на 26 и 27 февруари в Зала 1 на НДК
Пердетата показват колко чист е въздухът в дома ви – как да го подобрите
Шоколадов мус без захар, идеален за диета
Стъклени маникюри с блясък – красиви и модерни (+Снимки)
Кметове се събират на протест в Бистрица
Ясни са победителите в хандбала на Общинските ученически игри
Нова измама: Вместо да отидат за скрап, бракувани коли се връщат на пазара (СНИМКИ)
Кой колко дава за медал от Олимпиадата
Световна футболна звезда смени зеления терен с гледането на деца
Юбилейна изложба на Славянската библиотека в Прага гостува във Варна
Предстоят две космически разходки на МКС през пролетта
Миризма на развалени яйца разреши мистерията на екзопланетите
Реакторът Polaris постигна рекордна температура на плазмата
Hubble забелязва следи от спътник в централната звезда на мъглявината CRL 2688
Мощна магнитна буря удари Земята и ще продължи няколко дни
Кометата C/2024 E1: Последно сбогуване преди отпътуването ѝ