Обзорът от последните дни на част от постъпилите оплаквания в платформата на Helbook.info започваме с притеснителен сигнал отправен към Община Русе за куче в риск, което живее на тераса.
Според загрижените съседи животното живее на терасата от около година, като не спира да скимти и лае. Подозренията са, че собствениците не се прибират с дни, а когато все пак го правят кучето бива разхождано едва по веднъж на ден. "Никой не е длъжен да слуша нечие куче да лае по цял ден, камо ли огромно куче като това. Нямам мира нито за миг, когато съм си вкъщи..камо ли да спя, когато съм от рано на работа. Моля отговорните институции да вземат мерки."
Преминаваме към сигнал за "новаторско" изграждане на сграда в квартал Витоша. Възмущението на автора се основава на факта, че строежът отнема част от пътното платно като запушва изхода на квартала към Симеоновско шосе. Създават се предпоставки за задръствания и не са малко словесните сблъсъци между изнервените шофьори.
Следва сигнал изпратен към Столичен Инспекторат за повредена чешма и теч в Борисовата градина. "Моля, направете проверка на чешмата в Борисовата градина, намираща се в близост до голямата детска площадка със слона. Изглежда има голям теч както се вижда от снимките. Водата се лее като река по алеята, което с оглед на предстоящото падане на температурите би създало предпоставки за заледяване и съответно минувачите ще са изложени на риск за здравето си."
За финал на днешния обзор избрахме сигнал за амортизирана маркировка на пешеходна пътека и неправилно поставен пътен знак за нея. "Знакът за пешеходна пътека е сложен зад дърво. Маркировката не е видима също. Шофьорите виждат знака на 10 метра от пътеката и нямат време да спрат."
Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook!
Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.

САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността
Stellantis, Wayve Technologies и Uber се обединяват за масово навлизане на роботизирани таксита
Иран и САЩ започнаха преговори за постоянно мирно споразумение, Тръмп заплаши с нови удари
Петролът продължава да минава през Ормузкия проток въпреки твърденията на Иран, че е затворен
Войната в Иран подкопава пролетния сезон на продажбите в САЩ
Двама мъже с опасност за живота след стрелба във Варна
Паника по плажовете в Австралия: Зачестили атаки на акули тревожат туристи и сърфисти
Луна във Везни на 22 юни: Три зодии ще имат късмет и успех
Централна емисия
Централна емисия
Бленджини направи рокада при "лъвовете"
Аржентинец спечели титлата в Куинс
Порнозвезда налази халф на Сити, но гаджето му се намеси + ВИДЕО
НА ЖИВО: Испания – Саудитска Арабия 3:0
Лео Меси тръгва на лов за велик рекорд
Унгарец ще тормози Иван Иванов при мъжете на Уимбълдън
Дневен хороскоп за 22 юни, понеделник
Ястия за здраве и берекет на Еньовден
Седмичен хороскоп за 22 - 28 юни: Хубав период за Рибите
3 ритуала, които сбъдват желания на Еньовден
Таро карти за юли за всяка зодия
Италианска рецепта за паста с чесън, моцарела и салчичон
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Иван Иванов завърши втори на турнира в Ливърпул
Мъж почина на плаж край Варна
Откриха мъртва жената, изчезнала в Пирин
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път