Сутринта е студено, с минимални температури между минус 9° и минус 4°, малко по-високи по Черноморието и покрай Дунав, в София - минус 8°. През деня ще е предимно слънчево.
По-значителни, временни увеличения на облачността ще има над Източна България, но ще е почти без валежи. Ще духа слаб вятър от север-североизток. Дневните температури още ще се повишат и преобладаващите максимални ще са между 6° и 11°, в София - около 7°.
Над Черноморието облачността ще е променлива, след обяд по-често значителна, но ще е почти без валежи. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 5°-6°. Температурата на морската вода е 5°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Над планините ще е предимно слънчево. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Температурите още ще се повишават и максималната на 1200 метра ще е около 0°, на 2000 метра - около минус 6°.евер-северозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около минус 3°, на 2000 метра - около минус 9°.
Във вторник ще преобладава слънчево време. Минималните температури ще са между минус 7° и минус 2°, а максималните - между 8° и 13°. От северозапад ще започне увеличение на облачността, отначало висока, което през нощта срещу сряда ще обхване цялата страна.
В сряда ще е облачно, на много места от запад на изток ще превали дъжд. Вятърът ще е слаб със западна компонента, в много райони временно ще стихва, по-късно през деня в сряда ще се ориентира от североизток и с него ще започне да нахлува студен въздух. На места в Северна България дъждът ще се примесва или временно ще преминава в сняг. Минималните температури ще са с 3-4 градуса по-високи, а дневните - в по-голямата част от страната ще са без съществена промяна.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Четирима души са загинали при масираната руска атака с ракети и дронове срещу Киев
Въоръжен мъж откри стрелба близо до Белия дом и бе застрелян от службите за сигурност
Тръмп: Споразумението с Иран за отваряне на Ормузкия проток до голяма степен е договорено
Акция на седмицата: „Ай Ти Еф Груп“ АД
Централните банки имат сериозен проблем с лихвените проценти
"Орешник" изглежда пак пропусна, но Киев преживя масирана ракетна атака*
Край на спекулациите: ЦСКА продължи договора на Джеймс Ето’о до 2029 г.
Мащабни протести в Мадрид срещу Педро Санчес
Демерджиев за трагедията в Благоевград: Ще бъдем безкомпромисни в борбата с наркотиците
Захари Карабашлиев за смисъла на "Последният ловец на делфини" и създаването на бестселъри
Жители на Севлиево разчистват домовете си след бедствието: "Имаше метър вода"
Нова драма с Иран за Мондиал 2026
Тотнъм или Уест Хем: Кой ще изпадне от Висшата лига?
Левски научи всички възможни съперници за Шампионската лига
Фенове на ЦСКА се гаврят брутално с Вили Вуцов
Левски трепери: ЦСКА се цели само във върха
Драма с продължение в НХЛ
Българската копродукция „Мечтаното приключение“ спечели Наградата на журито на Филмовия фестивал в Кен
Женски хороскоп за юни 2026
Седмична таро прогноза за 25 – 31 май 2026
10 празнични рецепти за 24 май
3 мързеливи протеинови неделни закуски
Храни, които намаляват възпалението по естествен път – как да ги използваме
Министър Демерджиев: МВР трябва да се събуди
Йотова: Нека да пазим българския език, който ни прави народ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Варненецът Иван Иванов загуби само един гейм в квалификациите в Словакия
"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Отбелязаха с голяма арт композиция 24 май във Варна
Пентагонът публикува видео с летящ „хуманоид“ над САЩ?
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място