През нощта и до сутринта главно над Западна, а утре над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух.
Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца, след обяд ще започне да се повишава.
По Черноморието преди обяд ще бъде с ниска облачност или мъгла. Около и след обяд на отделни места ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще превали и прегърми. Вятърът ще остане слаб до умерен. Максималните температури ще са 27°-29°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините в Западна България до сутринта ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, а около и след обяд, главно в Стара планина, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевични бури, в отделни райони - временно интензивни. В планините в Южна България през деня ще е почти без валежи, предимно слънчево. Вятърът ще е умерен, временно силен. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 23°, на 2000 метра - около 16°.
В четвъртък над централната и източната част от Северна България, както и над планинските райони ще се развива купесто-дъждовна облачност. На много места там ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, в североизточната част от страната ще е с повишена вероятност за градушки. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух и температурите и в Източна България ще се понижат. Максималните ще са предимно между 28° и 33°. През нощта срещу петък и в петък краткотрайни валежи и гръмотевици ще има на места в Южна и Източна България. Вятърът ще е северозападен, слаб до умерен.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Цените на новите жилища в Китай ускоряват спада си и подкопават надеждите за възстановяване
Критичното маловодие на Дунав парализира корабоплаването
БФБ затвори със спад на индексите и близо 8 млн. евро оборот
САЩ са най-доброто място да забогатееш, Европа – да бъдеш богат
Финансовият министър потвърди пред съда интереса на държавата към 29% от Пловдивския панаир
Nvidia ще инвестира до 105 млрд. долара в център за данни за OpenAI
Шишков: Започнахме процедура по смяна на ръководството на ВиК - Добрич
Централна емисия
До 21 август решават за минималната работна заплата
Наш тенисист се измъчи, но продължава в Роухямптън
Бойкотът на феновете не успя: ПАОК продаде съотборник на Десподов
БФС удовлетвори ключово искане на ЦСКА
Капитанът на Левски се закани на АЕК
Веласкес направи разкритие за Груич и отсече: Излизаме без страх срещу АЕК
3 карти разкриват какво ви очаква през септември
Седмичен хороскоп за 17 - 23 август: Емоции за Лъва
10 рецепти за домашна лютеница и кьопоолу
11 красиви цветя за късмет и благополучие
„Варко“ от Емил Андреев
Лятна изненада – Къмпинг „Градина“ подарява още една нощувка през септември
Най-сладката смокиня не е най-богатата на полезни вещества
Топ 5 летни процедури с минимално възстановяване
Jideytro (зидезамтиниб) на GSK получи одобрение от FDA за ROS1-позитивен рак на белия дроб
Нов учебник на ВМА съчетава военната и цивилната травма-хирургия
7 проверки на колата, преди да тръгнеш към морето
Детска книга събира средства за лечението на хора с кисти на Тарлов
Безлов: Садистичното убийство в Пловдив размърда блатото
България изостава от Европа при електромобилите, но новите регистрации растат с 62%
И от общината във Варна настояват да се спрат електрозахранването и водоподаването към „Баба Алино“
Нахлува студен фронт: Идват и градушки
„Подкрепа“: Да върнем правилата, дисциплината и отговорността в българското училище
Пресвета Богородица – „Хавайска“ донесе утеха и надежда на децата в онкохематологията във Варна