Real Estate Business Forums 2024 стартират с първа експертна дискусия в София на 29 февруари в Интер Експо Център. Конференцията на имотния бранш ще започне в 14:00 часа и ще запознае присъстващите с развитието на отделните територии в столицата.
Какви са възможностите за чист въздух в София и може ли да има нулев въглероден отпечатък – тези и други актуални, касаещи обществото, въпроси ще намерят своя отговор през анализите и коментарите на лидерите в имотния сектор. Първият форум за годината ще бъде официално открит от Снежана Стойчева - организатор на проекта Real Estate Business Forums & Awards.
Конференцията ще започне с бизнес панел на тема: „Пазарът на недвижими имоти“. Негов модератор ще бъде Снежана Стойчева. След подробен анализ на имотния пазар в София и региона, темите, които също ще бъдат засегнати, са: Пазарът на имоти във високия сегмент, жилищното кредитиране и очакваните промени след приемането на България в Еврозоната. Пред присъстващите в залата своите оценки и коментари ще представят Анас Хамид от Явлена, Весела Илиева от Юник Естейтси д-р Мирослав Владимиров – преподавател в Икономическия университет във Варна и член на СД на ЕРА България.
Присъстващите ще имат възможността да се запознаят от първо лице с работата на Фондация „Очи на четири лапи“ през историята на незрящия Ерол Йенер и неговото куче – водач Тобо.
Финал на първия за годината форум ще постави дискусия на тема: „Стандарти на бъдещето в средата ни на живот“. Модератор на беседата ще бъде Роселина Петкова – водеща в бизнес телевизията Bloomberg TV Bulgaria. На фокус в разговора ще бъдат устойчивата градска среда, възможностите при планиране на градовете, зелените кредити и новото строителство в София. Лектори на сцената ще бъдат: Арх. Жоржета Рафаилова - директор на Софияплан, арх. Любомир Георгиев – ръководител на Екипът на София, инж. Георги Шопов – председател на УС на Националната асоциация на строителните предприемачи и Весела Вълчева-Макгий – директор пазарно развитие за централна и източна Европа, Green Business Certification Inc. (GBCI)
Бизнес дискусиите са част от програмата на Real Estate BusinessAwards, конкурсът, отличаващ най-добрите в сектора на недвижимите имоти спрямо изминалата година.
Проектът се осъществява в унисон с цялостната мисия на водещата медия за недвижими имоти Imoti.net, част от Investor Media Group, да стимулира прозрачното и професионално развитие на имотния бизнес в полза на потребителите.
Генерален партньор на Real Estate Business Forums & Awards 2024 е Пощенска банка. Проектът се организира с подкрепата на Явлена недвижими имоти, ЕРА България, Unique Estates, New Estates, Националната асоциация на строителните предприемачи и Devin.
Институционални партньори на проекта са Български Съвет за Устойчиво Развитие, Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ), Университета за национално и световно стопанство (УНСС),Френско-българска търговска и индустриална камара, Международна федерация за недвижими имоти „FIABCI“, Камарата на строителите в България, Българската фасилити мениджмънт асоциация, Камара на архитектите в България и Българска стопанска камара – съюз на българския бизнес
Медийни партньори са Investor.bg, Dnes.bg, Bulgaria ON AIR, Money.bg, сп. Business Global, Градът Медия Груп, вeстник и „Строител“.

"Орешник" изглежда пак пропусна, но Киев преживява масирана ракетна атака
Украйна се готви за нападение с "Орешник", ООН настоява за достъп до Старобилск
Марк Рубио: Постигнат е напредък в преговорите с Иран
Uber предлага да придобие Delivery Hero срещу 33 евро на акция
САЩ доставиха на Полша първите три самолета F-35 от общата поръчка за 32 машини
България и Азербайджан планират ускоряване на проекта за „Зелен енергиен коридор“
Христанов: Държавата ограбва собствения си народ
4 зодии ще имат късмет в любовта и парите на 24 май
Гечев: Цените ще паднат с регулации и значително производство
Секси атлетка мачкала чаршафите с риалити звезда + СНИМКИ
Манчестър Сити – Астън Вила
Торино – Ювентус
Милан – Каляри
Спортът по телевизията днес, 24 май
Мачовете по телевизията днес, 24 май
Храни, които намаляват възпалението по естествен път – как да ги използваме
Седмична таро прогноза за 25 – 31 май 2026
Дневен хороскоп за 24 май, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 25 – 31 май
10 празнични рецепти за 24 май
Маникюри за пари и късмет през юни (+Снимки)
Черно море Тича загуби първия мач за бронза
Правителството на Радев планира да изтегли дълг от 3.8 млрд. евро
Назначиха Кристиян Колев за съдия на мача Черно море - Арда
Седмичен хороскоп 25 - 31 май 2026
Обявиха номинациите за театралните награди "Аскеер" 2026
Мъж подкара лодка по улиците на Севлиево (ВИДЕО)
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място
НАСА изпрати първия имейл от най-мощния космически процесор в историята