IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Оклахома иска забрана на браковете между атеисти

Мярката цели обаче скрит удар по гей браковете

Снимка: Reuters, архив

Снимка: Reuters, архив

В щата Оклахома беше приет законопроект, забраняващ на атеисти да се женят, съобщава британският Метро. Идеята на новия текст е да се забрани на хомосексуалисти да се женят.

Законопроектът е одобрен от местните власти в щата и предстои да бъде обсъден в сената. Ако той бъде одобрен, само вярващите ще могат да сключват брак.

Въпреки че изглежда като забрана на браковете между атеистите, критици твърдят, че целта на новия закон е да се атакува бракът между хомосексуалисти. Давайки определящата роля на духовенството, а не на съда, при сключването на брак, сватбите между хора от един и същи пол биха били силно затруднени.

"Бракът не беше въведен от правителството", твърди отец Денис Джонсън, подкрепил законопроекта.

"Той беше създаден от Бога и няма причина щата Оклахома или друга държава да се месят в него", допълва той.

Трой Стивънсън, ръководител на НПО, занимаваща се с проблемите на хомосексуалистите, твърди, че законът е дискриминационен. Той е убеден, че сенатът няма да подкрепи текста.

"160 души от местното духовенство обявиха публично, че биха се оженили за човек от същия пол", припомня той.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Миш-маш
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата