Италия си избра за пръв път за "мис"... омъжена дама – 26-годишната Карлота Маджорана.
Тя е родена в намиращото се на Адриатическо море курортно градче Купра Маритима, завършила е Националната танцова академия в Рим и се изявява като актриса.
Има две мечти - да се снима с Дензел Вашингтон и Мерил Стрийп, както и да роди три деца от съпруга си Емилиано, но само ако й остане време от ангажименти.
Днес сутринта обаче победата на "Мис" Маджорана бе помрачена от критикуващите, които възроптаха срещу избора на омъжена жена за Мис Италия. Според тях победителката в конкурса открай време е смятана за момичето, с което се гордеят всички.
Изборът на Карлота Маджорана чрез тв-гласуване и вота на специалното жури в залата на директното предаване според доста журналисти руши този неписан принцип.
Втора на състоялoто се в Милано 79-то издание на конкурса "Мис Италия" се класира 21-годишната блондинка от Неапол Фиоренца Д’Антонио, която е завършила дизайн и е състезателка по екстремна акробатика.
Трета остана най-аплодираната, но и най-одумваната участничка в надпреварата по хубост – Киара Борди от намиращото се северно от Рим градче Таркуина. Tя дефилира с протеза на левия крак, който е бил ампутиран до коляното след инцидент с мотоциклет преди четири години.
Медиите раздухаха участието й още преди месец, когато Киара се класира за финалната фаза на конкурса, а мнозинството от италианците се възхитиха на куража й да мери хубост с другите красавици.
За съжаление се намериха и недоброжелатели, които започнаха да злословят по неин адрес в социалните мрежи и да я обиждат заради придобития не по нейна воля недъг.
Съответно писаниците им по адрес на Киара предизвикаха гнева на водещия на директното предаване по телевизията на финала на конкурса Франческо Факинети, който ги нарече на всеослушание: "Ииоти и тъпаци".
И сега съвсем реална е опасността въпросният избор да се отрази неблагоприятно не само на приемането на поредната "Мис Италия" от обикновените хора, но и въобще на реномето на националната надпревара за женска красота на Апенините.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Banco BPM предложи на Monte Paschi сделка за сливането им в банка за 50 млрд. долара
Украйна атакува Санкт Петербург преди срещи на Зеленски във Великобритания
Индийски милиардери купуват компании в чужбина със забавянето на растежа у дома
Биткойнът е ранен и изгледите в близко бъдеще не са много добри
Китайската централна банка продължава да купува злато, въпреки че металът е под натиск
OpenAI превръща ChatGPT в "суперприложение" преди планираното си IPO
Д-р Колев: В България има голяма истерия срещу ваксините, в социализма всички се ваксинираха
Почина актрисата Кина Дашева
Израелски удар по полицейски участък взе най-малко 5 жертви в Газа
Приказка накрай света: Каква е връзката между древните българи и японците
Загиналият в Дупница 17-годишен младеж е карал със 130-140 км/ч
От обич: Бивш на ЦСКА пак поема Партизан
Бернардо Силва е перфектен за Барса
Мощна селекция! Левски готви нов трансферен удар с национал
ЦСКА със сензационен трансфер
ЦСКА се гордее, "Армията" светва до дни!
Тревога в Аржентина: Световният шампион не е готов за Мондиал 2026
Седмичен хороскоп за 8 - 14 юни: Промени за Скорпиона
Късмет с парите за 3 зодии в седмицата от 8 до 14 юни 2026
Литодора – син килим за градината или балкона
10 рецепти за Петрови пости
Задължителни ястия за Летен Тодоровден на 8 юни
Красивият хол губи стойността си, ако не е удобен – как да изберете правилната концепция
Оперират двама от пострадалите на "Челопешко шосе"
България стана европейски шампион за железничари край Варна
Тъжна вест! На 92 години почина актрисата Кина Дашева
17-годишно момче загина, след като се вряза с джип в къща
Хороскоп за 8 юни 2026
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество на водата
Антарктида се превръща в „морава“: Кой засади тревата
Blue Origin се надява да възобнови полетите на ракетата New Glenn до края на 2026 г.
Артемида II: НАСА анализира данните от историческата мисия около Луната
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма