"2018 ще бъде годината на интеграции на страните от Западните Балкани в международните институции. Готови сме да влезем в НАТО извършваме необходимите реформи, увеличаваме бюджета си във военната област с 0.2% за да можем да засили оперативната интермобилност на армията на Р Македония и участваме във всички мисии на Организацията. Тази година увеличаваме своето присъствието от 34 до 40 човека," заяви премиерът на Р Македония Зоран Заев в ексклузивно интервю, което ще бъде излъчено днес от 17.30 в предаването "Брюксел 1" с водещ Милена Милотинова по Bulgaria ON AIR.
"През 2018 год. се надявам, че Македония може да получи поканата за членство в НАТО. България и други държави ни помагат да решим въпроса за името в спора с Гърция, което ще ни отвори пътя към автоматичното членство в НАТО. Договорът за доборосъседство между България и Македония дава своите резултати. Подписахме вече договор за поевтиняването на роуминга, започнаха и проектите за изграждането на новия граничен пункт между страните ни - "Клепало", каза още той.
"Работи се за включването и към магистралата Струма в България, която е много важна. Също така вече обсъдихме и новия газопровод, който от Петрич ще стигне до Струмица. Българските компании, започнаха да идват в Македония и да показват своя интерес за инвестиции във всички области, като сериозен е интересът към тютюневите фабрики. Това показва че приятелството между България и Македония носи само придобивки. Отива си периодът на напрежение между България и Македония. Вярвам, че Договорът за приятелство, които подписахме, окончателно затвори всички възможности за всички неприятелски моменти, които съществуваха в миналото. От това икономическа и финансова полза ще имат гражданите на Македония и България," обясни Заев.
1 млрд. евро се губи с чакането на камионите по границите по данни на Световната банка. Как ще се преодолее това, какво става с коридорите 8 и 10 и с жп-линията, която трябва да свърже Черно и Адриатическо море през Р Македония - цялото интервю на премиера Зоран Заев пред Николай Кръстев гледайте днес в предаването "Брюксел 1" от 17.30 ч. по Biulgaria ON AIR.

Какво означава ефектът Ел Ниньо за пазарите?
Индексите на Wall Street се повишават благодарение на акциите в технологичния сектор*
„Български пощи“ въвежда такса за обмяна на левове в евро от 1 юли
Как Южна Корея планира да запази преднината си в AI
Рекордни жеги изгарят Европа - Част 1
Mythos-5 на Anthropic получи зелена светлина за по-широка употреба
НСО съобщи колко струва държавната охрана на Пеевски
Прокуратурата проверява таксиметров шофьор, снимал пияна жена, която заспала в колата
Оставиха в ареста ръководителя на ВиК-Несебър и Поморие Свилен Станчев
Жена изпадна в безсъзнание зад волана на АМ "Струма", 12-годишното ѝ дете овладя колата
Левски представи официално новия екип за сезон 2026/2027 + ВИДЕО
Дейвид Бекъм блесна на „Уимбълдън“ – гледа Яник Синер от Кралската ложа
Левски готви двоен трансферен бум – представя Сержиньо и Мехди Мубарик днес
Бразилски легенди на бенефиса на Салпаров
Ман Сити официално назначи Енцо Мареска за нов мениджър
Левски реши най-големия си проблем! Шампионите взеха шести нов футболист
Пълнолуние в Козирог на 30 юни: Какво да очаква всяка зодия
Дневен хороскоп за 30 юни, вторник
20 закона на Мърфи за живота
Гръцка салата с паста – рецепта
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите награди от филма „Миньони & чудовища“
Седмична нумерологична прогноза за 29 юни – 5 юли
Единственият арестуван по аферата „Баба Алино“ излезе от ареста срещу "подписка"
37 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Излетя и последният US самолет от Летище София
Варна подобри 72-годишен температурен рекорд днес
Стрелба в Германия: Петима са убити (ВИДЕО)
Отложиха ремонта на пътя Варна-Бургас
Учени предлагат: Гигантски огнени торнада да почистват нефтени разливи в океана
НАСА разработва технология за презареждане в орбита за мисии в далечния космос
Китайската космическа станция прелетя над Луната: Илюзия или реалност? (снимки)
AI подкопава доверието: Невронните мрежи се научиха да заблуждават експертите
Китай ще изстреля за първи път ракетата „Чанджън-10B“ през юли
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита