Митьо Крика и съпругата му – журналистката Нина Никол, станаха жертва на семейство изнудвачи, които се блъснаха в неговия джип Нисан Навара, съобщиха PR-те на двойката.
Инцидентът станал вчера следобед, минути преди 14 часа на кръстовището на малките улички в квартал Лозенец “Крум Попов” и “Розова долина”. Водач на моторно превозно средство С 8756ВТ, марка Фолксваген, отнема предимството като десностоящ на Крика и се забива в неговите лява броня и калник. Фолксвагенът е управляван от младия шофьор Георги Бушнаков.
След караница между двете потърпевши страни и разменяне на не особено приятни реплики, Крика и Бошнаков си стискат ръцете да не викат КАТ, тъй като щетите по колите са съвсем малки и ще се поемат от застрахователите.
”Потресен съм, че могат да съществуват толкова злобни и пресметливи хора. Аз съм човек на честта и след като дам дума, никога не бих се опитал да изиграя някого”, потресен е Митьо, след като един час по късно полицаи го спират на ул. Раковска и му казват, че полицията го издирва.
“Бях шокиран като ме спряха полицаите и ми казаха, че трябва да отида в 4-то районно, дори в първия момент не се сетих защо. Научен съм да бъда човечен и добронамерен – пуснах ги, за да не им отнемат точки или книжката ако са пили, а те се опитват да ме изиграят като са се обадили на КАТ, пет минути след като съм напуснал местопроизшествието. Съжалявам, че си тръгнах, трябваше да изчакам органите на реда, но жена ми плачеше, искаше по-бързо да стигнем в Бургас, където майка й е в болница, а не се знаеше колко щяхме да чакаме полиция, при положение, че в същия момент гореше Съдебна медицина”, още не може да повярва Крика за чудесата, които се случват в България.
Крика допълва, че е трябвало да подаде и жалба, защото другият возещ се във Фолксвагена възрастен мъж започнал да го блъска силно, защото се уплашил да не им посегне на бой, тъй като той бил много ядосан. Крика допълва, че младият мъж пък го обиждал и му правел намеци да им плати нещо. Той обаче заявил, че това е работа на застрахователите.
Чашата преляла, когато започнали да стискат и блъскат съпругата на Крика, която като журналистка естествено се намесила, твърди той. След сблъсъка Нина Никол имала синини от стискане по дясната ръка. Журналистката мигновено си извадила медицинско и даде дума, че ще ги съди и няма да им се размине. Тя взела телефони и на свидетели на произшествието.
“Адвокатът ме посъветва да ги съдя – те са виновни и ще спечеля делото, но ще го направя като реалити шоу – ще има камери, които ще следят процеса, защото искам да се превърне в обществено полезно, зрителите да видят, че не е лесно да се изнудва популярна личност и това да не се превръща в практика като в Америка", заявява Митьо Крика.
"Пък и да ме изнудват от мен какво ще вземат – аз съм гол като пушка, дори колата ми е на лизинг, в момента нямам и пет лева в джоба, бизнеса не върви, добре че жена ми работи на четири места, скъсва се от работа милата, за да издържа семейството, дори нямаме пари да си направим дете, за което тя толкова мечтае – та кой ще го издържа, това дете иска грижи", размишлява Митьо.

Европейските борси се възстановиха след коментара на Тръмп и надеждите за деескалация
Стефан Манов: Социалистите във Франция се връщат в голямата игра на местните избори
Гюров: Правителството работи по цялостен пакет от мерки срещу покачването на цените
Как войната в Иран засилва търсенето на електромобили
Имотният пазар в Дубай показва първи признаци на забавяне
SOFIX продължава с възстановяването след спада от миналата седмица
PR експерти: Радев предлага на всеки по нещо и ще бъде наказан
Леонид Радвински: Геният зад OnlyFans и дигиталното предприемачество
Какво ще бъде времето през април и топъл Великден ли да очакваме? (ВИДЕО)
Защо над 500 хил. българи нямат гарантиран достъп до вода (ВИДЕО)
Гюров: Работим с удължителен бюджет, възможностите ни не са безкрайни
Бразилия остана без ас на Арсенал
Барса иска титуляр на Юве
ЦСКА ще е на ниво Ла Лига
Шеф на БФС обяви задачата пред България
Черно море с ход за Европа
Суперзвезда в леката атлетика се ожени тайно преди световното + СНИМКИ
Елегантност и модерни силуети от Lanvin за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
3-дневен детокс, с който да се освободите от задържаната вода
Чайове за пролетта – при умора, за добър сън и метаболизъм
Отвъд диагнозата: животът на един социопат
Нискокалоричен десерт с крема сирене без захар (без печене)
Фрегатата „Верни“ се включва в многонационалното военноморско учение „Морски щит 2026“
Нововъведение: Тол системата вече предоставя данни за трафика и времето
Енергото продължава дейностите за опазване на птиците в Североизточна България
Какво време ни очаква във вторник?
За пример: Варненци си организираха "Ленински съботник"
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.