Българският трибагреник вече се вее в Олимпийското село в Лондон.
На издигането на знамето вчера присъстваха състезатели и треньори от мъжкия национален отбор по волейбол, спортната стрелба, стрелбата с лък, спортната гимнастика и бадминтон, генералният секрeтар на БОК Белчо Горанов и посланик Константин Димитров.
40-минутната церемония включваше феерично изпълнение на местни танцьори, облечени в пищни пъстри костюми, последвано от приветствие на кмета на Олимпийското село.
Днес за Лондон заминава и част от акредитираните български журналисти. Във вторник по обед нова група спортисти ще отлети за английската столица.
Междувременно стана ясно, че Олимпийските игри в Лондон ще са последното състезание за капитана на ансамбъла по художествена гимнастика Михаела Маевска.
Тя иска да приключи кариерата си с отличие, да запише висше образование, а през септември да се омъжи.
Под венчилото ще мине и още една от гимнастичките - Катрин Велкова.
В момента грациите са на лагер във Франция.
Със скромна церемония в жилищен блок в Лондон вчера бе отбелязана 40-та годишнина от Олимпийските игри в Мюнхен, по време на които палестински терористи убиха 11 израелски атлети.
Уважилите тъжния повод изразиха съжаление, че на откриването на форума в петък организаторите не са предвидили да бъде почетена с едноминутно мълчание паметта на убитите израелски спортисти, посочва вестникът.
"Международният олимпийски комитет има моралното задължение да почете паметта на 11-те атлети, треньори и съдии. Не защото те бяха израелци, а защото бяха олимпийци и бяха убити по време на Олимпийските игри, заяви генералният секретар на Израелския олимпийски комитет Ефраим Зингер пред всекидневника „Таймс ъв Израел“.
Според шефа на МОК Жак Рох церемонията по откриването в петък "не е подходящата сцена, на която да бъде почетена паметта на загиналите", въпреки че политици от САЩ, Израел и Германия се опитаха да окажат натиск върху МОК, подчертава „Таймс ъв Израел".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността
Stellantis, Wayve Technologies и Uber се обединяват за масово навлизане на роботизирани таксита
Иран и САЩ започнаха преговори за постоянно мирно споразумение, Тръмп заплаши с нови удари
Рецепта за тиквички с чесън и копър на тиган
Какво не знаем за траките и старите българи?
Моторист загина в Русе
Белгия пак се издъни, Иран едва не разплака „червените дяволи“
ПО МИНУТИ: Белгия – Иран 0:0
Каспер Рууд вдигна тридневна сватба в Майорка + СНИМКИ
Ямал: Планът беше да вкарам и... да си почина
Де ла Фуенте разкри голяма тайна за героя си
Напуска ли? Ас на Левски взе ключово решение за бъдещето си в Левски
Дневен хороскоп за 22 юни, понеделник
Ястия за здраве и берекет на Еньовден
Седмичен хороскоп за 22 – 28 юни: Хубав период за Рибите
3 ритуала, които сбъдват желания на Еньовден
Таро карти за юли за всяка зодия
Италианска рецепта за паста с чесън, моцарела и салчичон
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Иван Иванов завърши втори на турнира в Ливърпул
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път