Легендата Йордан Лечков даде любопитно интервю пред bTV Action. Вицето на БФС говори за представянето на националния отбор, за Димитър Бербатов и проблемите на футбола ни.
"Преди пет-шест години казах, че Любо е подходящият човек за старши треньор на националния отбор. Както и да е, минали са годините. Преди всичко, което мога да кажа, като го познавам и като футболист, е че е професионалист човек, държи на точността, весел човек, освободен".
Излишно е да говоря толкова много за него. Затова казвам, че трябва да бъдем реалисти. Да пожелаем занапред на него и на отбора успех. Той съумя да направи един добър колектив, което е най-важно за съвременния футбол", започна Лечков.
"Националният отбор се определя като група от всеки един треньор. Знаете, че сме давали пълна свобода и си проличава, и към днешна дата. Не Йордан Лечков или Боби Михайлов вика футболистите и праща повиквателните".
Данчо коментира и решението на Димитър Бербатов отново да откаже покана да играе за националите. "Това винаги е било приоритет на селекционера на националния отбор. Аз съжалявам и не искам да наливам сол в раната, но ако човек е дребен, трябва да продължава да бъде дребен, а не някой чужд човек да му е виновен за собствените грешки, които е допуснал".
"Аз продължавам да премълчавам много неща. На калпавия моряк водораслите му пречат, затова не виждам защо трябва да се коментира повече тази тема. Мога само да каже последно - преди четири-пет години бях загрижен за тяхното бъдеще - т. нар. триколка или каляска, или каквото и да е. И там пак излязох прав".
"Виждате в какво състояние сме като национален отбор и като лични кариери. Една проста сметка да се направи, ние сме го минали, аз също съм е ял тази попара, затова всичко е било добронамерено. По-важното е, че сега желая на всеки един човек, включително и на него, да успява в живота, да си завърши добре кариерата по най-подобаващия начин".
"Успех както в личен, така и в житейски план. Не виждам какво повече да коментирам. Кой е бил против, кой е за. Както и аз съм бил в нашите младежки години - краставичар ли не бях, търпях критики. Най-добре е да отговориш на тези критики на терена с добра игра и голове".
"Аз го виждам в насока изключително добра работа в подрастващото поколение, с което се занимавам по-детайлно в последно време. Куца доста. Още веднъж искам да кажа, че имаме доста по диплома треньори, но нямаме по душа треньори".
"Трябва да се наблегне на работата с децата, за да може през следващите 4-5 години да очакваме едно добро попълнение и да стимулираме най-вече големите отбори в "А" група да разчитат повече на тези млади хора, а не на чужденците".
"Мисля, че като футболен съюз предприехме няколко мерки. В тази насока трябва да се надгражда. Много работа, не на 100 %, както чичо Митко казваше 50-60, сега 100".
"1000 % трябва да се работи ежедневно, за да могат да придобият желанието, на което трябва да свикват, да се преборват с противника и по тази начин и със себе си. Да имат желанието да се развиват. Най-вече това - материална база и работа с младите", завърши Лечков.
Още футболни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 отстъпи от рекорда, но затваря трета поредна седмица на зелена територия
Теодор Джамов: Бойните спортове са достъпни, всеки може да тренира
Един от ключовите петролни терминали на Русия спря работа
AI излиза от софтуера и започва да решава реални проблеми
Седемгодишните облигации на "Старком Холдинг" ще се търгуват на EuroBridge от 17 август
Тръмп защити балната си зала, представяйки я за част от военен комплекс
Успение Богородично на 15 август – традиции, обичаи и забрани на празника
Пътуване с автомобил в ЕС: Най-важното за шофьорските книжки и застраховките
Бременност - най-важните прегледи през 9-те месеца
Рецепта за сьомга със зеленчуци на фурна
9 начина на готвене – от най-здравословния до най-нездравословния
Защо роботизираните заводи все още имат нужда от човешкия фактор?
Спортът по телевизията днес, 15 август
Мачовете по телевизията днес, 15 август
Илиан Илиев: Преди години трудно допускахме голове, а сега е обратното
Страхотно! Стилияна Николова донесе първи медал за България и квота за Лос Анджелис 2028
ЦСКА 1948 обърна Черно море и излезе на върха
Роналдо и Джорджина подписали предбрачно споразумение
Скариди със зеленчуци на тиган
Нумерологична прогноза за 15 август
Днес е Голяма Богородица
Таро карта за 15 август, събота - Тройка чаши
3 зодии привличат финансов успех в седмицата от 17 до 23 август 2026
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
За Празника на Варна: Концерт на площад „Независимост“ с класическа музика