Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо е на мнение, че не разполага с перфектния състав, но въпреки това не възнамерява да привлича нови футболисти.
През този сезон нападателите на "сините" Самуел Ето'о, Фернандо Торес и Демба Ба имат едва четири гола в първенството и според португалеца това е една от причините тимът да не бъде на върха.
"Агуеро вече има 10 или 12 гола, Негредо има 10-12 гола, Джеко е с 4-5, Руни с 8-10, Жиру има 8-10, Стъридж е с 8-10, Суарес с 10-12. Ако ме питате дали бих искал и моите нападатели да имат 8-10-12 гола, отговорът ми е положителен", заяви Моуриньо, цитиран от "Скай спортс".
"Ако беше така, в момента щяхме да сме на върха в класирането. Това е реалността, но моите нападатели дават най-доброто от себе си и отборът работи здраво."
"Какво повече можем да направим? Работим здраво, продължаваме да работим. Разбира се, че искаме да постигаме възможно най-добрите резултати, но аз не искам нови играчи, не чакам нови попълнения."
"В момента се намираме в такъв период в клуба, в който трябва да подобрим представянето на футболистите си. Това е моят състав, за добро или за лошо. Разбира се, че съставът ми не е перфектен, но това е моят отбор и ще работя с него до последния си ден тук."
"Критиките няма да ми помогнат. Какво ще спечеля, ако критикувам футболистите? Нищо. Опитвам се да подобря представянето им. Но едно е да променяш 20-годишен футболист като Еден Азар и някой 30-годишен. Да, мога да променя Азар. Но как мога да променя 30-годишния?"
"Кой ви каза, че ние сме първи претендент за титлата? Не мисля така. Ние сме един от шестте отбора, които са фаворити за титлата. Някои от отборите са в най-добрата си форма, а ние играем различно, в сравнение с предишни сезони."
"През последните два сезона Челси завърши на 25 и на 14 точки зад шампионите. Моят отбор не е бил шампион миналия сезон, нито е завършил на една-две точки зад шампиона."
"Моят отбор е бил на 15-20 точки зад лидерите през декември през последните 2-3 сезона. Вече казах - ние градим отбор и стил на игра с футболистите, с които разполагам. разбира се, че искам да постигаме възможно най-добрите резултати", добави Моуриньо.
Още спортни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Биткойнът стигна нов 11-седмичен връх благодарение на удълженото примирие
Борислав Сарафов се оттегля от поста главен прокурор
Ирена Младенова: Иновациите имат ключова роля за оцеляването на бизнесите
Китайската централна банка инжектира още средства в банковата система
Инфлацията във Великобритания скача до 3,3% заради ефектите от войната в Иран
Колко близо сме до икономии на горивата заради конфликта в Близкия изток
Астрологът Мира Кунева: Кармата на Радев е вързана със съдбата на България
Прокурорската колегия към ВСС прие оставката на Сарафов (СНИМКИ)
A1 дава повече свобода при пътуване извън ЕС с новия план Unlimited Ultra
ВСС прие оставката на Сарафов, предлагат Ваня Стефанова за и.ф. главен прокурор
42 вида лекарства от Индия иззеха на Летище "Васил Левски" в София
Григор Димитров се изповяда: Минавам през много тежък етап!
Левскари ли са? Петиция срещу феновете на ЦСКА
Уникален! Карлос Насар стана №1 в Европа!
Левски с първи трансфер за лятото: Нападател се завръща на "Герена"
Ще остане ли Реал Мадрид с три калъфки този сезон?
Всички резултати от НХЛ
Когато родителите ви остаряват – 5 начина да изградите здрави граници без вина
Спрете да изхвърляте дрехи – умни решения за удължаване на живота им
Женски хороскоп за май 2026
Нискокалорична италианска паста от тиквички на спирали
Нумерологична прогноза за 22 април
7 признака, че някой около вас е токсичен
Автокино се завръща във Варна на 11 и 12 май
Борислав Сарафов се отказва да е и. ф. главен прокурор
Преместват загражденията на ул. „Роза“ след сигнали на граждани
Закопчаха двама от Варненско заради пликчета с метамфетамин
Бъдещето на туризма у нас е застрашено: Има сериозна криза на пазара на труда
Ето къде няма вода във Варна днес
Най-загадъчният вулкан на планетата изхвърля злато за хиляди долари всеки ден
Драматичната мисия на „Союз-10“: Първото скачване с орбитална станция
Уникално откритие: Фрагмент от „Илиада“ намерен в египетска мумия
Учени на НАСА откриха два вида гъбички, способни да оцелеят при полет до Марс
Новите скафандри за мисията „Артемис III“ може да се забавят до 2030 г.
Хора на прага на смъртта: Сънища с починали близки носят утеха и намаляват страха