Ювентус направи огромна крачка към трета поредна титла на Италия. Бианконерите разбиха втория в класирането и преследвач Рома с 3:0 и вече имат 8 точки аванс на върха в Серия А. Тази победа гарантира на Старата госпожа първата позиция на полусезона.
Треньорът Антонио Конте беше много доволен. Той изравни постижението на Фабио Капело от 49 точки за Ювентус след 18 кръга от сезон 2005/06. От две години насам има мачове в първенството, които според специалистите дават отговори за битката в челото.
Отговорите обаче са винаги едни и същи - Ювентус печели. Така беше срещу Милан (2:0 през октомври 2011), срещу Наполи (2:0 през октомври 2012), отново срещу Наполи (3:0 през ноември 2013) и вчера срещу Рома.
Голямата причина за тези успехи е Антонио Конте. Треньорът вчера отново надигра съперника с умела тактика. Ювентус остави съперника да владее топката, но го победи с 3:0.
"Проучихме добре Рома. Ако не бяхме го направили щяхме да имаме огромни проблеми. Ето че един италиански треньор беше достатъчно добър, за да подготви мача тактически... Искахме да затворим пространствата за фланговите играчи на Рома, но без да изгубим и възможността да бъдем опасни. Това беше моята задача. Иначе всеки може да застане на тъчлинията. Ето защо има по-добри и по-слаби треньори, по-добре платени и по-малко платени", заяви Конте.
Треньорът обаче не се замайва от тези 8 точки аванс, които отбора има. Той припомни, че в един момент бианконерите бяха на 13 точки зад Рома в началото на сезона.
"Доволни сме, но умерено. Това е само един етап от сезона. Осемте точки аванс не трябва да ни заблуждават. Ако това се случи може да се случи всичко. За кратко време изостанахме на 13 точки зад Рома".
"В Юве ме удивлява израстването в тактическо отношение. Всички участват все по-добре в двете фази на играта - защитата и атаката".
Още спортни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
TSMC отчете рекордни приходи за второто си тримесечие
Инфлацията и потребителските цени ще са на фокус през седмицата у нас
Изострянето на конфликта около Ормузкия проток тласка цената на петрола нагоре*
Игралният „Смелата Ваяна“ разочарова с дебюта си в САЩ
САЩ подновиха ударите срещу Иран, двете страни оспорват статута на Ормузкия проток
Смъртта на сенатор Линдзи Греъм оставя Украйна без ключов съюзник в Белия дом
Ефремова: Внесли сме 108 000 чужди работници, таванът на пенсиите остава
Апелативният съд в Бургас решава съдбата на арестувания директор на ВиК
Сметната палата даде на КОНПИ Татарова от НДК, шефа на болницата в Монтана и директор на гимназия
Голям шанс за Левски! Двама се завръщат срещу Борац
Няма да се хареса на Левски: Мъри Стоилов помогнал на Лудогорец
Лоша новина за Левски! Потенциалният съперник направи требъл
Разкриха как Боримиров е бил шута на Карл Фабиен от Левски
Меси: Аржентина продължава да прави невероятни неща
Роналдо ли е виновен? Бернардо Силва проговори след отпадането на Португалия
Какво означава, ако често виждате ангелските числа 22:22?
Кростини с мортадела – италианско предястие
Рецепти за смутита, балансиращи хормоните
5 неща, които е хубаво да направим по време на новолуние
Как правилото 7:1 може да удължи живота ни
Нумерологична прогноза за 13 юли
Над 8 пъти са нараснали щетите от горски пожари в България за последните 15 години
Тъжна вест: Отиде си още един любим актьор
Над 10 000 са жертвите на рекордните горещини в Европа
Трети опит на Москва да смени ръководството на СОК „Камчия“
Шаман подари ритуалните си дрехи на музея във Варна
Хиляди варненци започват седмицата "на сухо"
Учени предлагат иновативен метод за защита на космически кораби от слънчеви изригвания
Разкрита е мистерията с масовата смърт на морски обитатели в Австралия
Японската стратегия „Ноетра“ до 2040 г.: 10 млн. робота в 18 индустрии
Откриха възможна връзка между тъмната материя и неутрино
Възможно ли е съзнанието на извънземните да е коренно различно от нашето?
Над 80 мистериозни същества, живеещи в пълен мрак, откриха в Австралия