Селекционерът на българския национален отбор по футбол Любослав Пенев е освободен на днешното извънредно заседание на Изпълнителния комитет на Българския футболен съюз /БФС/, съобщи вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков.
"Ще има много сериозни кардинални промени на всички нива", каза членът на Изпълкома на БФС Наско Сираков, цитиран от БТА.
Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов каза на пресконференция след заседанието, че новият старши треньор на българския национален отбор по футбол няма да е чужденец."Със сигурност направи много хубави неща. Вкара дисциплина в отбора, направи много добри неща", отбеляза обаче Боби Михайлов за работата на Пенев.
По-рано днес стана ясно, че Методи Деянов вече няма да води националния отбор на България до 19 години. Бившият капитан на ЦСКА хвърли оставка, след като младите ни лъвчета сериозно се издъниха в европейските квалификации.
България записа срамни загуби от Швеция, Украйна и Израел, което доведе до оставката на Деянов.
Така Мето няма да получи обезщетение от БФС, след като си тръгва по свое желание.
Неустойка обаче искал да прибере Любо Пенев и именно за това чакал Боби Михайлов да го уволни.
Така Любо ще прилапа 150 000 евро. България записа две загуби от Хърватия и Норвегия, след което завърши 1:1 с Малта в София.
48-годишният Любослав Пенев пое националния отбор през 2011 г., като наследи поста от германеца Лотар Матеус. До тогава Пенев беше треньор на Литекс. За това време той записа 9 победи, 7 равенства и 8 загуби с трикольорите.
Неговият първи мач като старши треньор на българския национален отбор бе на 29 февруари 2012 година с Унгария /1:1/.
До уволнението на Пенев се стигна след незадоволителното представяне на отбора ни в европейските квалификации. В момента България е на четвърто място в групата си, като победи единствено Азербейджан. Последваха загуби от Хърватия и Норвегия, както и равенство с Малта.
Под ръководството на Любослав Пенев българският национален отбор не можа да се класира за финалите на световното първенство по футбол в Бразилия през 2014 година, завършвайки на четвърто място в своята квалификационна група.
На 1 ноември 2013 година Любослав Пенев продължи своя договор като старши треньор на националния отбор с още две години.

Петролът поевтинява, след като Тръмп заяви, че е отменил удар срещу Иран*
Volkswagen ограничава свръхкапацитета в Германия
Фарма секторът очаква предвидимост в бюджета по компенсаторния механизъм
Украйна методично и все по-ефективно унищожава руските рафинерии
Какво пропускат катастрофичните прогнози за стагфлацията?
S&P 500 и Nasdaq затварят със загуби за втора поредна сесия под натиска на петрола
Bangaranga в сърцето на София: КПП-та, блокади и затворени улици заради концерта на Дара
БАБХ въвежда задължителни мерки за биосигурност при стригането на овце и кози
Ретрограден Плутон 2026: Промени и ново начало за 4 зодии
Отлична новина за Локо Пловдив преди големия финал с ЦСКА
Левски се разминава с кошмара на Лудогорец в Европа
Левски трепери за Сангаре
Огромен клуб отмъква голямата звезда на ЦСКА!
Майкъла съсипа треньора на ЦСКА от критики
Голям обрат със звезда на Левски!
Как да понижим кортизола натурално – хитри трикове
Рецепта за царевична питка с мащерка
Сицилиански бриоши със стафиди
Бърз протеинов чийзкейк без печене
Дневен хороскоп за 19 май, вторник
Венера преминава в Рак на 19 май: проблеми в любовния ни живот и дома
Полицията със засилено присъствие заради абитуриентските балове
Алибегов за Дара: Това, което тя направи за България и за туризма у нас, е изключително
Меркел разкритикува ЕС: Не е достатъчно само Тръмп да поддържа контакт с Русия
Посрещаме официално Дара с парти на площад "Княз Александър I" в София
Гърция премахва охраната на България с “Пейтриът"
Кои са трите зодии, които никога не спират да вярват в себе си?
Учени: 7 апарата, изпратени от Земята, може би са оцелели на Венера
Задачата на трите тела: Учени откриха най-евтиния път до Луната
„Хъбъл“ улови рядка галактика в преход: NGC 1266 е на границата между спирала и елипса
Два астероида с размерите на Челябинския метеорит прелитат край Земята
Учени разкриха защо хората се привързват към нечовешки обекти
Мисии на НАСА изследват рекордно слънчево изригване