Световният шампион във вдигането на тежести Карлос Насар бе посрещнат като герой при прибирането си в България.
Българинът, който в четвъртък взе световната титла в категория до 94 килограма, бе посрещнат на правителствения ВИП на летище "Васил Левски" в столицата от семейството и най-близките си хора, от заместник-министъра на спорта Стоян Андонов и десетки журналисти. Над стотина привърженици на ЦСКА, сред които и много деца, пък търпеливо изчакаха шампионът да излезе при тях, въпреки ниските температури в София и това, че наближаваше полунощ.
"Това състезание не беше най-трудното, в което съм участвал, но беше много оспорвано. Срещу мен имаше трима иранци и тримата се опитаха да играят срещу мен, но това може би има изигра лоша шега, защото се бяха съсредоточили изцяло върху мен. Малко ме разклатиха в изхвърлянето, но не успяха да ме достигнат в изтласкването и в двубоя", каза Насар пред събралите се на летище "Васил Левски" репортери.
"Преди изтласкването при мен дойде един от шефовете в световната федерация Пирос Димас и ми каза: "искам да си спокоен, ти си най-добрият". В този момент исках само да дойде моят опит по-скоро и да покажа, че това, което се случи в първото движение, беше недоразумение", добави Насар.
Той разкри, че е имал сериозни трудности при подготовката, което също е оказало влияние.
"В последните месеци не бях тласкал повече от 210 килограма на тренировка, но знаех, че мога да вдигна толкова, колкото ми трябва. Имам болки в раменете, но това са мускулни болки и няма нищо притеснително, което да наруши бъдещата ми подготовка", заяви Насар.
"Можеш да станеш световен шампион със сила, с подкрепа, с вяра, с умения, с много компоненти. Трите щаба играха срещу нас, забързваха, забавяне опити, но ние не се разколебахме за нито един момент, реагирахме бързо и овладяхме положението. Показах, че и с пет щаба да играят срещу мен, няма как да ме победят. Не смятам да спирам да тренирам. Това лято спрях, за да могат да ми починат рамената, но това доведе до проблеми в мобилността ми. Това забави подготовката ми. Аз от три месеца тренировки месец и половина само се опитвах да си върна мобилността. Не искам това да се случва друг път, защото ми създава неприятности в състезанията. Имам да доизчиствам в опитите си, особено в изхвърлянето. Аз от три опита направих три различни движения. С просто око това не се вижда, но когато сменяш техниката, ти нямаш сигурност в нея на важно състезание. Това създава проблеми. Работата с Асен Златев ми влияе много добре. През цялата подготовка бях здрав и се прибрах здрав. Чувствам се готов да печеля още медали. Надявам се през 2028 година да стана двукратен олимпийски шампион. Искам да го направя и вярвам, че това ще стане", завърши Карлос Насар.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Борсовите индекси на Wall Street остават почти без промяна след данните за инфлацията*
Инфлацията в САЩ леко се ускорява през юли
Yettel е инвестирала над 600 хил. евро за последните 10 години в дигитални умения на българите
Meta ще плати 16,7 млрд. долара по делото за пристрастяване на деца към социалните мрежи
"Празната година" на младежите в САЩ може да струва 95 хил. долара на някои родители
Антъни Бурдейн и Париж: Задължителните книги на седмицата
На фона на заплахи от Русия: Великобритания призова за запаси от консерви и вода
Легендите от златната ера на K-1 отново в България
Шестима фенове на "Левски" задържани с ножове в Гърция преди мача с АЕК
Рецепта за царска туршия в буркани - хрупкава и много вкусна
Манчестър Сити плати 100 млн. евро за Айюб Буади: Новият Родри?
Енцо Фернандес пред трансфер в Манчестър Сити, Челси го пуска в игра
Легендите от златната ера на K-1 отново в България
Екшън преди АЕК – Левски: Шестима българи задържани с ножове в Гърция
Скандал! Роналдо вече се разсърди на Постекоглу (ВИДЕО)
Ад за Левски в Гърция. АЕК разпродаде стадиона си
Японска картофена салата
Едни от най-хубавите цитати на Доли Партън
Животът става по-хубав за 3 зодии до края на септември 2026
3 задължителни ястия за Секновение на 29 август
Тест: Дървото на желанията
Любовен хороскоп за септември 2026
Защо усещаме бебето по-силно вечер?
От ИСУЛ: През лятото също циркулират УНГ инфекции и хремата не бива да се подценява
Безплатни прегледи на гърдите в УМБАЛ „Лозенец“ на 1, 2 и 3 септември
Подготовка преди тръгване на училище и някои хомеопатични решения
AI медицински устройства излизат на пазара без достатъчно доказателства за ефекта им върху пациентите
Как музиката въздейства върху мозъка и нервната система?
Закопчаха шестима с дрога във Варна
БАБХ потвърди огнище на антракс
Коста Стоянов: Общинска полиция пази незаконните дейности в „Баба Алино“
Обсъждат създаването на открита сцена за градска култура във Варна
Варненци се оплакват от пропуснати курсове на градския транспорт