Отиде си една от легендите на футбола - Аян Садъков.
Големият футболист е починал днес в интензивното отделение на университетската болница "Св. Георги".
Това съобщиха от лечебното заведение, където късно снощи е бил приет по спешност в Клиниката на анестезиология и интензивно лечение (КАИЛ).
Причината за хоспитализирането му бе проблем с дишането. Големят футболист страдаше от от амиотрофична латерална склероза.
Лекарският екип е положил всички усилия да стабилизира състоянието му, но той е издъхнал днес малко след 14 часа, съобщи БТА.
Аян Фаиков Садъков е бивш български футболист, полузащитник и треньор по футбол.
Дългогодишен съсезател на българския национален отбор и една от живите легенди на Локомотив (Пловдив). От началото на 2010 година съвместява длъжностите старши треньор на националния отбор при 19-годишните, както и асистент на Михаил Мадански в младежкия национален отбор.
Играл е за Локомотив (Пловдив) (1978-1989, 1992-1993), Ботев (Пловдив) (1994-1996) и португалския Белененсеш (1989-1991). Има 248 мача и 66 гола в "А" група (228 мача с 64 гола за Локомотив и 20 мача с 2 гола за Ботев) и 122 мача и 74 гола в Б група.
Бронзов медалист през 1992 с Локомотив и през 1995 с Ботев, носител на Купата на Съветската армия (в неофициалния турнир) през 1983 г. с Локомотив. Рекордьор на страната по участия във всички национални отбори.
Той има 79 мача и 9 гола за "А" националния отбор (1981-1991), 25 мача и 9 гола за младежкия тим и 40 мача с 15 гола за юношеския тим.
Участва на СП-1986 в Мексико (в 4 мача). "Заслужил майстор на спорта" от 1985 г. За купата на УЕФА има 8 мача и 3 гола (6 мача с 3 гола за Локомотив и 2 мача за Ботев). Футболист с конструкторски качества в средата на терена и добър реализатор.
Обявен е за най-добре представилия се български футболист на Световното първенство през 1986 г. в Мексико.
Един от най-добрите футболисти на България за 80-те год. Той е единственият футболист, който, въпреки че отборът му се състезава за няколко сезона в Б група, е несменяем титуляр в националния отбор. На бенефиса си през 1984 г. Христо Бонев му предава черно-бялата фланелка с номер 8 и го обявява за свой наследник. Като треньор класира веднъж Локомотив Пловдив на 5-то и веднъж на 6-то място.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Защо изкуственият интелект няма да измести, а ще трансформира приложенията?
Уиткоф ще се срещне със Зеленски и други европейски лидери в Берлин
Как Европейският парламент все още може да провали сделката ЕС-Меркосур?
Австрия показва на Европа как да мисли мащабно за инфраструктурата
Представителите на Фед са разделени за рисковете за американската икономика през 2026 г.
SpaceX потвърди плановете за IPO и определи оценка от 800 млрд. долара
България с три световни титли от Световното първенство на KWF
Ердоган след срещата с Путин: Мирът не е далеч
Зимният панаир на книгата събира читатели от всички възрасти (ВИДЕО)
Коледната магия завладя столицата с празнични базари (ВИДЕО)
Трилър с продължения: ЦСКА 1948 изхвърли Славия за Купата след голяма драма
Реал Мадрид? Ясно е бъдещето на титуляр на Байерн Мюнхен
България с три световни титли от Световното първенство на KWF
ВИДЕО: Лудогорец – ПАОК
Мачовете по телевизията днес, 13 декември
Германка спря преродената Линдзи Вон в Санкт Мориц
Любовен хороскоп за 15 – 21 декември
Как да изберем рокля според типа фигура
TASH SULTANA – за първи път в България на 11 август 2026
Вкусни питки за Бъдни вечер
Нумерологична прогноза за 13 декември
Таро карта за 13 декември, събота
България и още три държави искат от ЕК алтернативи за финансирането на Украйна
Явор Божанков: Нашият народ ясно заяви от София до Варна, че няма да потъпкавт достойнството му
11 варненци ще получат еднократни социални помощи, 8 се опитаха да измамят системата
РЗИ – Варна: Има ръст на острите респираторни заболявания в областта
Във варненско село написаха най-дългото писмо до Дядо Коледа
Десет години след историческото Парижко споразумение за климата: Земята е в опасност
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
НАСА да изпрати хора на Марс възможно най-скоро
Нов вид миниатюрна жаба е открит в Южна Бразилия