4 тренировки, подходящи за жени в менопауза

Силови тренировки
3
4 тренировки, подходящи за жени в менопауза
Снимка: Istock

През този специфичен период от живота на жената, сякаш тя трябва да се съобразява със специфичните нужди на организма си повече от всякога. Симптомите могат да варират, но като цяло доста от дамите споделят, че този период е предизвикателство както за психиката, така и за телата им. Със сигурност физическата активност може да помогне за облекчаването на неприятните усещания. В следващите редове ще ви предложим някои от най-добрите упражнения, които можете да изпълнявате по време на менопаузата и след това. Ето ги и тях:

Тренировки за баланс

С напредването на възрастта, тялото губи своята еластичност и баланс. Ако обърнете внимание навреме на тези признаци и работите по подобряването им, ще можете да се радвате на по-дълъг и пълноценен живот. Подвижността на тялото може да се влоши по време на менопаузата поради загуба на мускулна маса, ето защо тези тренировки ще ви помогнат да укрепите не само мускулите, но и ставите и сухожилията си. Какви спортове можете да практикувате? Тук вариантите са много, но най-популярните са тай-чи, йога, пилатес, включване на топки или полутопки към тренировките.

Силови тренировки

Напоследък все по-често се говори за това колко са важни те за поддържането на доброто женско здраве. След менопаузата дамите страдат от загуба на естроген, а това повишава риска от появата и развитието на остеопороза. Тя, от своя страна, може да причини проблеми с костите, да доведе до болки в ставите и не на последно място – да увеличи риска от фрактури. Силовите тренировки могат да ви помогнат и да бъдете метаболитно здрави – което може да намали риска от сърдечни заболявания и диабет. Не бива да пропускаме и факта, че според проучвания, вдигането на тежести може да помогне за подобряването на психическото здраве при жените. А това може да е много ценно, особено през периода на менопаузата, когато се появи тревожност или лошо настроение. Когато говорим за силови тренировки, това не означава непременно такива с уреди. Можете да започнете като изпълнявате упражнения със собствено тегло (клекове, планк, лицеви опори), вдигане на гирички и тренировки с ластици. Подходящи са и тренировки по пилатес и йога.

Още по темата може да прочетете в Az-jenata.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


3
Още по темата: спортменопаузахормони
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
2
1
 
1
 
! Отговори
Анонимен преди 11 месеца
Пийте ракия и ке се упайти!
1
1
 
2
 
! Отговори
Баба Гица преди 11 месеца
Наблягайте на акупресура на акупунктурните точки и ще си облекчите проблемите. Аз пробвах йога, но нямаше кой знае какъв ефект. След това пробвах масаж на точките според оплакването с незабавни резултати.