Далас надигра Детройт, Джош Хауърд най-резултатен с 24 точки

Победата запази четвъртата позиция на Далас в Западната конференция с 47 победи и 23 загуби
29 мар 2005 13:45,
Джош Хауърд и Дирк Новицки
Отборът на Далас Маверикс победи Детройт Пистънс с 95:88 в дербито от снощната програма на Националната Баскетболна Асоциация (НБА). Джош Хауърд и Дирк Новицки бяха най-резултатни за победителите, след като реализираха съответно 24 и 22 точки, а германецът овладя и 10 борби под двата коша.

Титулярната гардова двойка на Пистънс, Чонси Билъпс и Ричъдс Хамилтън, наниза общо 49 точки, но това се оказа недостатъчно за победата на шампионите.

Победата запази четвъртата позиция на Далас в Западната конференция с 47 победи и 23 загуби, докато шампионите от Детройт са на втора позиция в Източната конференция с актив от 43 победи и 27 загуби.

Финикс Сънс прекъсна серията от шест поредни победи на Денвър Нагетс, след като ги победи с 123:114. Титулярната петорка на домакините от Аризона изнесе един изключителен двубои и отбеляза 103 от всичките точки на отбора. С 30 точки се отличи крилото Шон Мериън, докато по 23 добавиха гардовете Стийв Неш и Джо Джонсън.

Седем баскетболисти на Денвър реализираха десет или повече точки, като единствено звездата на тима Кармело Антъни премина границата от 20 точки, приключвайки двубоя с 22.

Крис Уебър отбеляза 20 точки и овладя 10 точки на бившия си тим Сакраменто Кингс, но това не помогна на Филаделфия, която загуби с 109:118.

Кутино Мобли отбеляза 30 точки за домакините, докато Предраг Стоякович и Кени Томас се отчетоха съответно с по 26 и 20.