Лудогорец покори Одеса, мечтае за първото място

Разградчани победиха Черноморец в групите на Лига Европа
Обновена: 25 окт 2013 14:08 | 25 окт 2013 00:02, Друми Георгиев
53
Лудогорец постигна нова сладка победа в Лига Европа. Снимка: Булфото

Лудогорец записа трети пореден успех в групите на Лига Европа, след като се наложи трудно при визитата си на Черноморец Одеса с 1:0.

Домакините имаха превес през цялата среща, но Владо Стоянов отново беше на висота, а нападателите на украинците също направиха някои непростими пропуски.

През първото полувреме Черноморец бе доста по-активен, а Лудогорец удари греда в 31-ата минута. В края на полувремето, може би донякъде противно на логиката, резултатът бе открит от "зелените" след удар от пряк свободен удар на Христо Златински и грешна преценка на вратаря на домакините Безотошний.

Втората част също мина под диктовката на домакините, а големи пропуски направиха Диденко, Риера и Джа Джедже. Лудогорец обаче удържа натиска на Черноморец и записа трета поредна победа!

С успеха "зелените" събраха 9 точки. ПСВ пък направи равен с Динамо Загреб и по този начин разградчани се откъснаха на цели 5 точки от холандците и вече мечтаят за първото място в своята група!