След драма с дузпи Лудогорец отне Суперкупата от Левски

В редовното време резултатът беше 2:2
Обновена: 1 сеп 2022 22:21 | 1 сеп 2022 22:20, Петя Славова
74

За шести път в историята си футболистите на Лудогорец грабнаха Суперкупата на България. Отборът победи Левски в драматичен мач с 4:3 след изпълнение на дузпи на Националния стадион "Васил Левски".

В редовното време резултатът беше изравнен 2:2.

През първата част "сините" доминираха тотално и създадоха няколко положения за гол, като от своя страна не допуснаха нито една опасност пред Пламен Андреев, предава БГНЕС.

В 14-та минута играещият като централен нападател Илиян Стефанов откри резултата след асистенция на Филип Кръстев, но голът бе отменен от ВАР за засада. Малко преди да изтече половин час и гредата помогна на "орлите" да не изостанат в резултата, но все пак столичани реализираха преимуществото си в 41-та минута, когато Георги Миланов откри резултата със силен изстрел от далечно разстояние.

След почивката картината на терена се промени и разградчани натиснаха в търсене на обрат, като станаха по-опасни в атака. В 69-та минута играчите на Станимир Стоилов се пропукаха и позволиха на Кирил Десподов да изравни с прецизен удар от близко разстояние след добра асистенция на Антон Недялков.

Веднага след подновяването на играта Килиан ван дер Каап допусна груба грешка и позволи на играч на Лудогорец да излезе очи в очи с Андреев, а вратарят на Левски извърши нарушение за дузпа. Десподов не сбърка от бялата точка и даде преднина на шампионите.

Стоилов реагира с редица смени и неговите възпитаници потърсиха изравнителния гол, като успяха да стигнат до него в 92-та минута, когато грешникът Ван дер Каап показа бърза реакция при разбъркване в наказателното поле на съперника и фиксира крайното 2:2.

По този начин победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи, като младите Марин Петков и Асен Митков направиха грешки за Левски, докато за Лудогорец сбърка единствено Рик Джонатан и по този начин "орлите" ликуваха с трофея