Краси Анев с втори медал от Евро 2018, взе сребро!

Това е осмо отличие в кариерата му от европейско първенство
Обновена: 27 яну 2018 15:49 | 27 яну 2018 15:45, Веселина Йорданова
10
Снимка: архив, Ройтерс

Красимир Анев спечели сребърен медал в преследването на 12.5 километра на Европейското първенство по биатлон в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана.

Още по темата
30-годишният Анев повали всичките 20 мишени и остана на 27.6 секунди зад победителя Александър Логинов (Русия).

Българинът завоюва осми медал от европейско първенство в кариерата си и втори в Италия след бронза в спринта вчера.

Логинов защити титлата си в дисциплината. Той направи две грешки в четирите стрелби и измина трасето за 32:22.1 минути.

Бронзовото отличие стана притежание на Евгени Гарайничев (Русия), който пропусна три мишени и изостана на 1:10.7 минута.

Владимир Илиев не завърши състезанието, след като направи шест грешки в първите три стрелби, а Антон Синапов не стартира.

По-късно днес е преследването на 10 км за жени, а утре европейското първенство завършва със смесените щафети.