1670 свободни места в столичните гимназии, има и в най-желаните

Това показват новите класирания
25 юли 2022 18:34, Росен Стойчев
40
1670 свободни места в столичните гимназии, има и в най-желаните
Снимка: БГНЕС

Над 1670 свободни места останаха в гимназиите в столицата след второто класиране.

Още по темата
По няколко места има дори в най-желаните гимназии, съобщи БНТ.

Трябва да се отбележи обаче, че като цяло свободните места са по-малко от предходните години. За тях могат да кандидатстват учениците, които досега не са приети никъде, както и тези, които не са доволни от досегашното си класиране.

Около 40 места останаха свободни в най-желаните столични гимназии. Свободни места има дори в СМГ и ТУЕС.

СМГ отново е с най-висок бал за прием след 7-и клас

На практика няма столично училище, в което да няма свободни места. От Регионалното управление по образованието обаче предупреждават, че третото класиране е много рисково, тъй като, за да участва в него ученикът трябва да се отпише оттам, където вече е бил записан.

Две свободни места без квоти има в училището с най-висок минимален бал - СМГ.

В технологичното училище "Електронни системи" също има две свободни места без квоти. В 91-ва немска гимназия свободните места са четири - две за младежи и две за девойки.

В 164-та испанска има по едно място за младеж и девойка. Във Втора английска има цели девет места - пет за младежи и четири за девойки.

"В сравнение с миналата година тази година са малко, 1673 са свободните места като във всяко училище има, може да е в една от паралелките, но наистина има свободни места. Това трето класиране е нов шанс за успех на децата, защото то е за ученици, които притежават в себе си оригинала на свидетелството за основно образование", каза Ваня Кастрева, началник на РУО, София.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


40
Още по темата: училищеместаученици
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
17
6
 
1
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Синът ми ходи на изпит с още 3200 деца за 600 места е елитна... виенска гимназия. В 2 курс отпадат даже австрийката по немска граматика. Няма милост но дипломата е за цял свят.
16
0
 
11
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Едно време в СМГ беше смърт да се влезне, за първа английска и немската още по-смърт беше
15
0
 
16
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Като изгонихте младите, да живеят в Европа и Америка. Няма деца, не разбрахте ли? Римляните не искат да учат.
14
5
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Остатък от комунизма. Та в комунизма имаше и квоти за мюсюлманчета. Например едно българче немюсюлманче изкарва на приемния изпит 4, а пък мюсюлманчето 3.05. Последното автоматично получаваше 1 цяла единица отгоре и влизаше с 4.05 пред онова изкарало със знание 4.00. Те такива ми ти работи. И сега е същото. Но явно много са некадърни татините момчета, та за това ги държат квотите. И прецакват момичетата. Но такива са нравите в Ориента.
13
1
 
1
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Еми, мама на момче ли си? Хайде да родиш едно момиче и ще си говорим после.
12
4
 
8
 
! Отговори
До Еми преди 1 година
И това повод ли е да имат привилегии момчетата? Не е ли правилно който учи, той да влезе!? И стига с тия извинения. Защо това извинение не е валидно в математическите гимназии, а? Не е ли вярно че момчетата са по-добри в математиката, но пък момичетата с труд ги догонват. Защо тогава не се даде шанс на момичетата с квоти да догонят с учене и труд момчетата? Защо има квоти в силните за момичета специалности и няма в силните за момчета? Ето това е дискриминация. Или всички са с квоти или никой!
11
3
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
9 истина е. Провери. Има ги в свободен достъп. Квоти има само в гимназиите, където влизат по принцип повече момичета, предимно езикови. И никъде няма квоти, където влизат предимно момчета, особено елитните математически и тия с компютърни технологии. То за това в последните си е направо мъжки гимназии с по 2-3 момичета. Провери. Лесно ще се убедиш, че ти казвам истината
10
3
 
3
 
! Отговори
Еми преди 1 година
момичетата на тази възраст зубрят повече затова са квотите.
9
1
 
1
 
! Отговори
Хм преди 1 година
До 7. Това не ми се вярва да е истина. По мое време си бяхме в СМГ 50/50 момичета / момчета. Сега, с тия чалгарки и "...." (ясно е), може да няма момичета, което е много жалко. Дано грешиш :).
8
4
 
1
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
6 не знам. Явно *** на властващите трябва да бъдат обучавани в езикови гимназии. Белкем понаучат език, че да ги пратят в някое посолство на сладко. Иначе нямам обяснение. Гадното е че много умни момичета са отвратени от държавата и това оказва силно влияние върху желанието им да напуснат България. Казвам го от опит. Адски обидно е да те отстранят защото си от женски пол и да вземат някой много по-т*п от теб, само застото официално се води от мъжки пол.
7
4
 
5
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
В математическата няма квоти. Там момичета влизат по максимум 5 броя! Факт. Обаче там не пищат че нямало равенство между половете. Писаците са само по адрес на езиковите.
6
2
 
1
 
! Отговори
Двайсе преди 1 година
Констатацията я разбрахме. Ама защо е така?
5
7
 
6
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
3 не лъжи. Няма квоти за математическите. Там е пълно с момчета. В ТУЕСа е същото, имат по 2 момичета в клас. Но в езиковите е гнус. Има разлика от над 100 точки между момичета и момчета, между момичето с най-много точки и момчето с най-малко разликата минава 100 точки. Осъзнавате ли го това?
4
6
 
7
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
1 прав си, малоумие е! Ще ти кажа че целта е унижение на момичетата. Защото в гимназиите, където влизат предимно момчета няма квоти. Но в езиковите има. Там момичетата са с по 50 точки повече от момчетата. Има абсурда в които момиче с 445 точки не може да влезе заради 1 точка, но пък в същия клас влиза момче с 300 точки. Ей това е. Иначе било за равенство между половете. Друг път. Защо тогава няма квоти в математическата или компютърджийските!
3
2
 
11
 
! Отговори
До Сосидж преди 1 година
Винаги е имало квоти и за гимназии и за университети. Имаше период от няколко години когато ги бяха премахнали, като несправедливи. Сестра ми влезе в езикова гимназия, точно през този период. В целия випуск имаше 6 момчета, а в нейния клас 1. Девойките се развиват по-бързо и са по-изпълнителни, съответно постигат по-високи резултати.
2
4
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Време е да почнем да образоваме камиларчетата по лагерите, стига само са лежали и са се плющяли.
1
3
 
12
 
! Отговори
Сосидж преди 1 година
В София имате квоти за момчета и за момичета? Това не го бях чувал. Каква е целта на това нещо?