Ваня Стамболова шеста в света на 400 метра с препятствия

Това е най-доброто представяне на български атлет на световното в Даегу
Обновена: 1 сеп 2011 15:51 | 1 сеп 2011 15:50, Красимир Ангелов
25

Ваня Стамболова завърши на престижното шесто място във финалното бягане на 400 метра с препятствия на световното първенство по лека атлетика в южнокорейския град Дегу.

Атлетката бе голямата надежда на страната ни за медал, но в крайна сметка записа време от 54.23 секунди, което й отреди шестото място.

Това е и най-доброто представяне на роден атлет по време на тазгодишното световно първенство в "Царицата на спортовете".

Победителка на 400 метра с препятствия стана Лашинда Димъс, която закова хронометрите на 52.47 секунди. След нея се наредиха представителката на Ямайка Мелани Уокър с време от 52.73 секунди и рускинята Наталия Антюх.

Още новини от световното първенство в Дегу четете в Gol.bg

25
24
0

2

Бубето преди 12 години
Абе, вие нормални ли сте, какви сте не знам!?!? Това, че се е "квалифицирала" за финала е голям праз, да! Защото всички "КВАЛИФИЦИРАЛИ" се за него, ако знаят как живеят спортистите ни в БГ ще се откажат от спорта! Който пък си мисли, че няма "такава позиция като 6-та" да заповяда да стане 1-ви, 2-ри или трети. Убедена съм, че изобщо няма да се докара и до участие на Световно първенство!!! Най-лесно е да се пише! Заповядайте да видим какво можете на пистата!
23
2

1

Анонимен преди 12 години
Абе я се стегнете бе! Има 7 участници. От които тя е завършила 6-та.Т.е. предпоследна. Голям праз, че се е квалифицирала за финала. Не трябва на "олимпийски принцип" (най-вероятно измислен от СОЦА) да се действа.Трябва да се гонят победи, както правят победителите!
22
1

3

Евала Ваня! Да биеш ямайкините!! :) Много малко таланти имаме в днешно време, ти си един от тях.
21
0

3

Цецо преди 12 години
Браво, Ваня,пожелавам ти на олимпиадата да вземеш медал!!!
20
3

1

Браво! Но само една вметка,6та позиция не е толкова престижна колкото се твърди в статията отгоре.
19
6

5

Такава позиция - 6-та - няма. Има 1-ва, 2-ра и 3-та.Това е както бяхме "4-ти в света" през 1994 в САЩ.и както Евгения Калканджиева беше "5-та по красота".Все някакви несъществуващи позиции.
18
3

9

Браво, Ваня! Можеш и повече! Медалът ти прилича!

13

искам да изляза с Ваня и Цвети Пиронкова на кафе :))))
13
7

5

до 10 преди 12 години
Радвай се, че скоро няма да има на какво..Тя инерцията утихва..Също така да го туря м/у краката на майките на администраторите :)
12
0

29

stefan преди 12 години
Браво това е нашата гордост пожелавам и успехи за напред :)
11
0

31

Х преди 12 години
БРАВО! ТОВА Е ГОЛЯМО ПОСТИЖЕНИЕ ЗА БЪЛГАРИЯ.
10
4

22

До 7 преди 12 години
Точно така, трябва да се вади статистика преди години, да се види какво е било тогава и колко е розово положението сега... В момента наистина трябва да се радваме,че все още има някакви проблясъци на наши атлети по различни състезания! :)
9
0

24

Браво! Медала те чака в Лондон. Не унивай и бъди здрава.
8
0

37

777 преди 12 години
Браво на момичето, много се радвам, че има такива новини и дано продължава да се бори!!!
7
3

45

Кво беше..кво стана. преди 12 години
Световно в РИМ 1987100 м Анелия Нунева - 6 място100 с преп. Гинка Загорчева 1 място, Йорданка Донкова 4 място200 Над. Георгиева 8 място5000 м. Евгени Игнатов 6-тиВисок скок Ст. Костадинова 1-ва (Свет. рекорд!), Светлана Исаева 7-маДълъг скок Людмила Нинова 9-та, Силвия Христова 10-та, Вл. Амиджинов 7-миТр. скок Христо Марков 1-ви (с рекорд)Гюле Светла Миткова 9-таДиск Цветанка Христова 3-та, Светла Миткова 5-таЧук Пламен Минев 8-ми, Иван Танев 10-ти4х100 жени 4-ти4х400 жени 8-ми