За място на финала испанецът ще спори с Анди Мъри
Обновена: 29 мар 2012 09:42 | 29 мар 2012 09:37, Красимир Ангелов
0
Надал е на крачка от финала в Маями. Снимка: Reuters

Миналогодишният финалист Рафаел Надал продължава победния си ход на супер турнира от сериите “Мастърс 1000” в Маями с общ награден фонд 4 828 050 долара.

В изключително интригуващ сблъсък от четвъртфиналната фаза на надпреварата, поставеният под номер 2 в основната схема испанец успя да срази с 2:1 сета французина Жо-Вилфред Цонга, в отделните части 6:2, 5:7, 6:4.

Рафа започна двубоя на високи обороти и буквално прегази своя съперник в първия сет, в който записа два безответни пробива и с лекота стигна до необходимото му 6:2.

Във втората част играта значително се поизравни, но “Ел Торо” отново стигна до брейк, а в десетия гейм дори имаше възможността да сервира за мача (при 5:4), но Цонга показа характер и върна пробива в последния възможен момент.

Нещо повече - французинът използва максимално удачно моментното разколебаване у испанеца и влезе в серия от три поредни гейма, с която на практика възстанови статуквото на корта.

Сценарият на заключителната част бе идентичен с втория сет, с тази разлика, че този път при 5:4 Рафа не сбърка, въпреки че пропусна първия си мачбол и след близо три часова битка стигна до крайния успех.

В опит отново да попадне в директния сблъсък за трофея Надал ще се изправи срещу Анди Мъри, който по-рано тази нощ обърна Янко Типсаревич с 4:6, 6:3, 6:4.