Холандия доминираше през целия мач, но изненадващо загуби с 0:1
Обновена: 10 юни 2012 11:17 | 9 юни 2012 21:07,
48
Ариен Робен се опитва да стреля през Ники Цимлинг. Снимка: Reuters

Дания поднесе първата голяма изненада на Европейското първенство по футбол, след като успя да победи с 1:0 Холандия в първия мач от Група Б.

"Лалетата" бяха по-добрия отбор през целия мач, но пропуснаха един куп положения. Вратарят на Дания Щефан Андерсен направи серия от страхотни спасявания, а веднъж и гредата му помогна след удар на Ариен Робен.

Дания от своя страна се възползва от единствената си смислена атака през първото полувреме и в 24-та минута вкара победния гол чрез Михаел Крон-Дели.

Така ситуацията за Холандия в групата стана много сложна, тъй като другите два отбора  са Португалия и Германия и за да имат шанс да продължат, лалетата вероятно трябва да постигнат две победи срещу тези два отбора.