Руни с рекорд от минути без гол

759 минути бяха необходими на нападателя да се разпише
Обновена: 20 юни 2014 12:08 | 20 юни 2014 12:08,
2

Уейн Руни вкара първия си гол на световно първенство, но неговата Англия загуби с 1:2 от Уругвай и вече започна да си приготвя багажа за дома.

Нападателят на Манчестър Юнайтед вече има 40 попадения за националния тим и се изравни с Майкъл Оуен на четвъртото място във вечната ранглиста на реализаторите на Англия.

Руни обаче влезе в историята на световните първенства, като нападателя който чака най-дълго време, за да вкара гол. Той игра 11 мача и общо 759 минути на световни първенства (2006, 2010, 2014), преди да се разпише.

Така Руни изпревари перуанеца Хуан Карлос Облитас, който записа 725 минути без да вкара гол на световни първенства. Златко Вуйович от Югославия пък имаше 691 минути. Това са нападателите, които са имали най-дълга суша на световни първенства.

За да стигне до гола, Руни отправи общо 29 удара към вратата на трите световни, на които игра. Срещу Уругвай той имаше още 2 отлични възможности преди гола, но не се разписа.

Загубата от Уругвай бе трета поредна за Англия на световно първенство, след 1:4 срещу Германия през 2010 и 1:2 от Италия. За първи път в историята си островитяните губят три поредни срещи на световно. Те поставиха и друг негативен рекорд - никога не бяха губили първите си два мача на Мондиал.

Новини, коментари и анализи за Световното първенство в Брализия, четете в сайта на Gol.bg