Сани Жекова остана четвърта на световното

Българката не стартира добре във финала и не успя да вземе медал
16 яну 2015 14:28, Красимир Ангелов
13
Снимка: Булфото, архив

Александра Жекова завърши четвърта в големия финал на дисциплината сноубордкрос на световното първенство по сноуборд в Крайшберг (Австрия).

Българката не стартира по най-добрия начин във финалното спускане, постепенно изостана от битката за медалите и финишира последна от четирите финалистки.

Шампионка стана американката Линдзи Джакобелис, за която това е четвърто злато от световни първенства. Призовата тройка допълниха Нели Моне от Франция и Микела Мойоли от Италия, която преди година на Олимпийските игри в Сочи блъсна Сани на метри преди финала.

Олимпийската шампионка от Сочи 2014 в тази дисциплина Ева Самкова от Чехия отпадна на полуфиналите вчера.

Skior преди 9 години
Сноубордът е рекреационен спорт в тийнейджърска възраст, докато хормоните бушуват. В зрялавъзраст, практикуване със цел състезателна насоченост е инфантилно..

Владо преди 9 години
До АнонименТи си посредствен. 4 Място в света не е посредствено. Браво Сани.
9
3

11

До коментиращите преди 9 години
Не вярвам... може би всички сте постигнали повече от участие и финал в олимпийски игри или 4-ти в света??!Момичето обикаля света и се бори с най-добрите, представяйки България въпреки оскъдните ресурси и всички пречки характерни за спортната ни реалност, а вие хейтвате??! Нито един положителен коментар...Чудно ми е докато Сани е на световно първенство, вие къде сте?? Пред компа в офиса със 1000 лв. заплата ?!Жалко а и плюсчетата преобладават. Ако това не са *** значи народа е *** !
8
4

12

без каквито и да е традиции на и условия за този спорт в България, момичето е постигнало четвърто място!Завиждайте! Пожелавам ви във ВАШАТА си област да достигнете поне 25-то
7
5

10

E*aх тия български очаквания... Станало 4-то момичето и пак недоволни?!Когато влезете в топ 100 на коя да е спортна дисциплина, тогава критикувайте.Иначе сте първенци по мързел и негодуване...