Могъща Испания разгроми Германия по жесток начин

Ла Фурия е финалист в Лигата на нациите след 6:0 над Бундестима
18 ное 2020 08:46, Красимир Ангелов
17

Испания е финалист в Лигата на нациите, след като посрами Германия с невижданото 6:0. Двубоят беше от Лига А и група 4 в надпреварата.

Момчетата на Луис Енрике изиграха изключително силно първо полувреме, в което изцяло надиграха своя безпомощен противник.

На два пъти отбраната на Маншафта увисна след изпълнение на корнери, а голове с глава вкараха открилият резултата Алваро Мората и Родри. Между двете попадения се разписа и Феран Торес.

Острието на Манчестър Сити продължи да тормози защитата на противника и в 71-ата минута оформи своя хеттрик, а възпитаниците на Йоги Льов изглеждаха тотално смазани психически и рухнали физически. В 89-ата минута Оярсабал оформи крайния резултат.

Ла Фурия завърши на върха в групата с актив от 11 точки, докато германците останаха на второ място с 9 пункта. Срещата между Украйна (6 точки) и Швейцария (3 пункта) беше отложена.