Лудогорец с труден успех срещу Ботев Враца след гол от засада

Шампионите победиха с 2:1 в Разград
29 ное 2020 16:45, Красимир Ангелов
14

Шампионът Лудогорец победи с 2:1 Ботев (Враца) в мач от 14-ия кръг на футболното ни първенство. Така разградчани си върнаха на врачани за загубата в първия кръг от шампионата.

Шампионите откриха след автогол на бившия си играч и настоящ защитник на Ботев Враца Венцислав Керчев.

Четири минути по-късно обаче Ботев изравни след гол на португалеца Педро Лагоа, който с премерен удар прати топката във вратата за 1:1.

В 31-ата минута Лудогорец отново излезе напред, като след центриране от фаул топката стигна до Жозуе Са, който с глава я прати в мрежата, оформяйки крайния резултат. Повторенията показаха обаче, че португалецът е бил в положение на засада, което остана незабелязано от рефера Николай Йорданов.

По този начин Лудогорец се добра до победата и със спечелените три точки се изкачи на първото място в класирането.