Сензация! Отбор от Втора Бундеслига изхвърли Байерн

Баварците отпаднаха за Купата на Германия след драма с дузпи
14 яну 2021 09:55, Красимир Ангелов
3

Втородивизионният Холщайн Кийл хвърли бомбата на сезона, детронирайки хегемона Байерн Мюнхен във втория кръг за Купата на Германия. Редовното време завърши 2:2, а при дузпите домакините биха с 6:5 след пропуск на Марк Рока.

Серж Гнабри откри резултата на стадион "Холщайн щадион" след груба грешка на вратаря на домакиинте, но Фин Бартелс сензационно изравни в 37-ата минута след пореден за последните месеци гаф в отбраната на баварците.

Веднага след почивката Лерой Сане върна аванса на шампионите с невероятно изпълнение на пряк свободен удар. Мюнхенци вече доиграваха мача, когато бяха шокирани - Хауке Вал засече с комбинация от рамо и глава в 95-ата минута, пращайки мача в продължения. В тях не падна нов гол и всичко се реши от дузпите, където само халфът на мюнхенци Марк Рока пропусна.

На осминафиналите Холщайн Кийл ще се изправи срещу познат съперник от Втора Бундеслига - Дармщадт. Байерн отпада на такъв етап от турнира за първи път от 2000 година насам.