Отложиха Локомотив Пловдив - ЦСКА 1948
Обновена: 3 май 2021 22:30 | 3 май 2021 22:30, Веселина Йорданова
9

ЦСКА победи Арда с 1:0 в 1-вия кръг на плейофите от Топ 6 в Първа лига.

Армейците стигнаха до победата с късен гол на Юрген Матей, който в 87-мата минута простреля Иван Караджов с глава и донесе успеха на "червените".

Срещата ще остане в историята на българския футбол и с първата намеса на системата ВАР. Реферите прегледаха ситуация за дузпа в наказателното поле на Арда, но прецениха, че нарушение срещу Мазику няма.

С победата ЦСКА събра 53 точки и излезе на второ място в класирането, но третия Локомотив Пловдив е с 52 и мач по-малко. Арда е 4-ти с 45.

Славия и Монтана завършиха 1:1 в мач от последната четворка на Първа лига.

Андреа Христов си вкара нещастен автогол с глава още в десетата минута и гостите излязоха с едни гърди напред в резултата. Секунди преди почивката обаче Мишо Александров намери Георги Вълчев и той изравни с шут около точката на дузпата.

И двата отбора имаха своите положения, като гостите отправиха повече точни удари, докато "белите" имаха предимство по отношение на неточните изпълнения, както и при владеенето на топката.

Така Славия събра 24 точки и изостава от лидера в карето Ботев Враца с една точка. Монтана е на дъното с 21 точки, точно под Етър (22 пункта).

Спортно-техническата комисия към БФС официално отложи двубоя от плейофната фаза на първа професионална футболна лига между Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948, предвиден по програма за 4 май от 17:30 ч.

Причината е множеството положителни проби за COVID-19 в лагера на ЦСКА - 11. Допълнително ще бъдат посочени новите дата и начален час за срещата. Очаква се решение и за предстоящия двубой на "червените" срещу ЦСКА-София, планиран по програма за 7 май.