Манчестър Юнайтед с нов обрат, титлата за Ман Сити ще почака

"Червените дяволи" губеха от Астън Вила с 1:0 на почивката, стигнаха до успех с 3:1
Обновена: 9 май 2021 20:25 | 9 май 2021 18:23, Красимир Ангелов
6

Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 3:1 като гост в мач от 35-тия кръг на Висшата лига.

Бирмингамци излязоха напред в резултата през първото полувреме, а автор на попадението стана Бертранд Траоре, който се разписа в 24-тата минута.

"Червените дяволи" стигнаха до пълен обрат само за 5 минути през второто полувреме. Първо Бруно Фернандеш изравни от дузпа в 51-рата минута, а в 56-тата Мейсън Грийнууд отбеляза хубав гол и изведе своите напред. Точката на спора сложи Единсон Кавани, който се разписа с глава в 87-та минута и оформи крайния резултат.

Това е 10-ти обрат за Манчестър Юнайтед през сезона и е изравнен рекорд за най-много победи от губеща позиция в рамките на един сезон.

С победата "червените дяволи" събраха 70 точки и остават на втора позиция, а титлата за Ман Сити все още не е напълно сигурна. Астън Вила пък заема 11 място с 48 пункта.