След обрат на националния стадион ЦСКА надви "Левски" във вечното дерби

Червените се изкачиха до 3-то място
26 сеп 2021 18:36, Нели Христова
94

ЦСКА победи с 2:1 Левски в голямото дерби на българския футбол, играно на националния стадион, пишат от Gol.bg

"Сините" поведоха с фамозен гол на Георги Миланов в 28-ата минута, но в самия край на полувремето Греъм Кери изравни. След почивката "червените" бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха с гол на Жорди Кайседо в 65-ата минута.

Така Станимир Стоилов остава без победа в първенството, откакто се завърна в Левски. Стойчо Младенов пък записа осми пореден успех в мач №1 у нас и несъмнено вече е сред най-големите кошмари за "сините".

В класирането ЦСКА събра 16 точки и се изкачи на 3-то място, докато Левски остава с 8 т. и заема незавидната 11-та позиция. В следващия кръг на "Герена" гостува Лудогорец, докато за "армейците" предстои визита на Царско село.