Манчестър Сити разби клетите новобогаташи от Нюкясъл

"Гражданите" се наложиха с 4:0 като гости
19 дек 2021 18:42, Красимир Ангелов
4

Манчестър Сити разби с 4:0 като гост Нюкасъл в мач от 18-ия кръг на Висшата лига.

Шампионът на Англия до голяма степен реши изхода от сблъсъка на "Сейнт Джеймсис Парк" през първото полувреме, когато вкара два гола. Те бяха дело на двама защитници – Рубен Диаш още в 5-ата минута и Жоао Кансело в 27-ата.

В 63-ата минута Рияд Марез тотално уби интригата в срещата, а в заключителните минути Рахийм Стърлинг оформи крайния резултат. Така Сити записа седми пореден успех в първенството, събра 44 точки и със сигурност остава лидер и след този кръг.

От своя страна Нюкасъл има само 10 пункта и заема предпоследната 19-та позиция, но може да бъде изместен от Норич.

Положението при новобогаташите става все по-критично и се очаква през зимата отборът сериозно да се подсили в борбата за оцеляване.