Корея удари Португалия в продължението, Уругвай аут

Поредна драма на Мондиала
16
Снимка: БГНЕС/EPA

С гол в 91-ата минута Южна Корея победи Португалия с 2:1 в последния си мач от група Н на световното първенство, за да се класира за 1/8финалите.

Азиатците изостанаха още в началото, но изравниха в средата на първото полувреме, след което стигнаха и до скъпоценния гол в края.

Поражението не бе фатално за Португалия, тъй като в другия мач Уругвай спечели срещу Гана, което остави европейците на първо място в групата с 6 точки.

Корея и Уругвай приключиха с по 4 точки, но корейците се класираха с голова разлика 4-4, докато тази на Урусите бе 2-2. Така на 1/8финалите Португалия ще играе с втория от групата на Бразилия, а корейците вероятно ще срещнат Селесао.