Несвирена дузпа за Черно море и 2:1 за Лудогорец

Реваншът е на 11 май в Разград
25 апр 2023 21:00, Анисия Иванова
10

Като домакин "Черно море" отстъпи с 1:2 на "Лудогорец" в първи мач от полуфиналите от турнира за Купата на България по футбол. Шампионите стигнаха до успех след обрат след като губеха с 0:1.

И трите попадения в мача паднаха през първата част, а домакините завършиха мача с 10 души след червен картон на Стефан Велев.

Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, в което паднаха 3 гола.

Домакините имаха претенции за дузпа в 51-ата минута за нарушение на Игор Пластун срещу Васил Панайотов, но според съдията Волен Чинков нарушение нямаше. В 57-та минута Кирил Десподов стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят Иван Дюлгеров успя да боксира топката.

Секунди по-късно пък гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Александър Василев в наказателното поле на Черно море, но според съдията нарушение нямаше.

В 85-ата минута "Черно море" остана с 10 души на терена. Първоначално съдията даде жълт картон на Стефан Велев за грубо нарушение, но след намесата на ВАР играчът получи червен. Срещата-реванш е на 11 май (четвъртък) в Разград.