При мижав интерес: Лудогорец вдигна Купата след бой над ЦСКА 1948

"Зелените" от Разград бяха по-добрият отбор
24 май 2023 21:02, Александър Попов
38

Лудогорец спечели Купата на България след победа с 3:1 над ЦСКА 1948. Орлите започнаха силно мача и в 8-ата минута Кирил Десподов центрира, Наумов не се намеси убедително и изби лошо. Топката стигна до Видал, който на празна врата се разписа.

В края на първото полувреме Кирил Десподов отново проби отдясно и след неуспешен опит на Тиаго топката стигна отново до Кайо Видал, който в опразнената врата се разписа за втори път в мача.

Точно след час игра Ивайло Чочев върна "червените" в мача след асистенция на Георги Русев и намали за 1:2. Седем минути по-късно гол на Елитон бе отменен заради засада.

Точка на спора сложи Тисера в 82-ата минута.

Финалът за Sesame Купа на България между ЦСКА 1948 и Лудогорец постави антирекорд по посещаемост сред мачовете за трофея през годините. Двубоят бе посетен от под 2000 души на националния стадион “Васил Левски”.