Левски се завърна на победния път, наложи се с 3:0 над Локо Пловдив

"Сините" решиха сблъсъка още през първото полувреме
Обновена: 2 дек 2023 20:17 | 2 дек 2023 19:52, Анисия Иванова
8

Левски се завърна на победния път, след като срази с 3:0 Локомотив Пловдив в дербито от 19-ия кръг на efbet Лига.

"Сините" решиха сблъсъка на стадион "Георги Аспарухов" още през първото полувреме. Головете тогава вкараха двама футболисти, които доскоро лекуваха контузии - Кристиан Димитров (14') и  Уелтън (42').

Тяхното завръщане, както и това на Андриан Краев в титулярния състав, определено се усети и 26-кратният шампион на България изигра добър мач и спечели напълно заслужено. Крайният резултат оформи Рикардиньо в 85-ата минута.

Така Левски прекъсна и негативната си серия от 5 поредни срещи без победа в първенството. С успеха столичани събраха 32 точки и се намират на 6-то място в класирането.

От своя страна Локо Пловдив остава с 35 пункта и се намира на 4-та позиция.

В следващия кръг "сините" гостуват на Ботев Враца, докато "черно-белите" приемат Пирин Благоевград.