Нишикори сломи Гришо и го изхвърли от Бризбън

Българинът загуби с 5:7, 5:7 в първия си турнир за годината
39

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на 1/4-финалите от турнира от сериите АТР 250 в Бризбън. Това стана факт, след като хасковлията загуби с 5:7, 5:7 от световния №9 Кей Нишикори.

По този начин Гришо не успя да защити точките си от миналата година, когато стигна до 1/2-финалите в турнира и допусна пета загуба в шестте си мача срещу Самурая. Освен това нашето момче продължава да е без победа над тенисист от Топ 10 на света от април 2018 г., когато надделя над Давид Гофен.

В първия сет Димитров допусна пробив за 5:6, а във втория взе подаването на японеца и дръпна с 4:2 гейма. В този момент обаче Нишикори върна пробива, взе ново подаване на Гришо за 6:5, след което спечели гейма си на нула, за да се класира на 1/2-финалите. Там съперник ще е французинът Жереми Шарди.

Подробности за срещата четете в Gol.bg

39
15
15

21

АнонимеН преди 5 години
НЕ СЪМ ГО ХАРЕСВАЛ НИКОГА !!!ТОВА Е УЛТРА НАДМЕННО ТРЯБВА ДА ВИДИТЕ КАК БЯГА ОТ ЖУРНАЛИСТИТЕ КОГАТО ГУБИ!!И КОЛКО ПЪТИ Е КАЗАЛ ПОСВЕЩАВАМ ТАЗИ ПОБЕДА НА БЪЛГАРИЯ!!!??????ИГРАЕ ЗА ПАРИ ИГРАЕ ЗА СЕБЕ СИ ТОВА Е МОТОТО МУ! --------------ИВЕТ ЛАЛОВА КАТО ПОБЕДИ ДА ВИДИТЕ КАК ВЕЕ ЗНАМЕТО УНИКАЛНА Е :D----КАКТО ПАПАТА КАЗА НАСКОРО: ПСЕВДО ХРИСТИЯНИТЕ И ПСЕВДО БЪЛГАРСКИТЕ СПОРТИСТИ ПО-ДОБРЕ БЕЗ ТЯХ!
14
4

14

Анонимен преди 5 години
И една "обратна" новина от сайта - Стълб от Хасково катастрофира във Фиат...?

Съгласен преди 5 години
До не може да бъде! ФАКТ. Напълни съм съгласен. За по-нагоре трябва да се правят доста по-малко грешки.
10
5

16

Миналата година нашия Гришо стигна до четвъртфинал на турнира от Големия шлем в Австралия, като преди това стигна до олуфинал в Бризбън. Дано тази година се пердстви по-добре на шлема, че иначе отива доста назад в класацията. От една гдина почти на всички турнири, в които Гришо участва, губи от победителя в турнира, което си е малщшанс отвсякъде. Сега верочтно Нишикори ще победи в Бризбън, т.е. пак същото.
9
7

19

Добре игра Гришо, но направи едни безмислени двойни грешки, които му костваха втория сет, а с това и мача. Нишикори се бори да се върне сред петте най-добри в света. Който си мисли, че е голям срам тенисист да загуби сега от Нишикори, явно нищо не разбира от тенис, а и от спорт.
8
1

15

не може да бъде! преди 5 години
Нищо страшно не се случило-това е само една загуба.Неприятното обаче е това,че с такава игра Григор ще бъде не на 21 място в ранглистата,а между 21 и 50!?
7
9

28

ТОВА Е ТРЕТОРАЗРЯДЕН ТУРНИР !!И В ТАКЪВ ТУРНИР ПАК Е ТРЕТА ДУПКА НА КАВАЛА!!!ЗОБА ВЪРВЕШЕ ПРЕЗ 2017-ТА НО ВЕЧЕ НЕ ДЕЙСТВА ТЯЛОТО ПРИВИКНА!!!ВСЯКАКВИ НОВИНИ СВЪРЗАНИ С ТОЗИ СА ВЕЧЕ БЕЗСМИСЛЕНИ !! ВРЕМЕТО МУ ОТДАВНА ОТМИНА ЗАВИНАГИ!
6
9

24

хахаха нещо ония където вчета ПРЕХВАЛИХА СВЕТИЛОТО ГРИГОР нещо да кажат или се ос*ха?много си верва тва *** казах аз!!!!
5
3

18

май ми се струва,че вече мина върха на кариерата си,дано ме обори,радвам се когато побеждава,макар да ми се струва,че страни от бг