Вчера, 10 юли, в рамките на “MAD Thursday Live Session” Нина Николина и Калин Вельов за първи път представиха своя нов дуетен албум “Абсент”.
Лек, латино и изключително приятен, той събира много музиканти – заедно с Нина и Калин на сцената излязоха Милен Кукошаров, Мартин Дойкин, Стефан Кожухаров, Цветан Недялков, Дани Милев, Дани Тотев, Мишо Йосифов, Мартин Ташев, Вили Стоянов и гостите Ирина Стоянова и Ива Любомирова.
Концертът започна с леко въведение, в което всеки от тях бе представен на публиката, докато влиза в “къщата” на домакинята – Нина Николина.
През това време тя, на фона на пилотния сингъл - “Как се случва любовта”, простираше насред Ялта.
Концертът започна точно с това парче и продължи, докато стигна последната, десета песен от албума.
Всичко щеше да бъде прекрасно, ако сюрията страхотни музиканти, начело с вокалите на Нина и Калин не бяха на плейбек.
Оправдания от сорта на това, че не могат да свирят, или че в Ялта няма добро озвучаване, са абсурдни – все пак доста музиканти вече свириха там съвсем успешно и без гафове.
Това изпълнение у нас е доста често явление.
Но да ме подценяват като зрител ми се струва обидно.
Защото просто не може концерт, обявен за лайф, да се превърне в буфосинхронада.
Вижте част от него:
И въпреки първоначалното ми сериозно разочарование, мога поне да разкажа за албума, който снощи ни пуснаха с допълнен жив звук от част от инструментите.
“Абсент” е уникален проект, който ни поднася песни от почти всички латино стилове.
Нина, която отдавна е доказала големите си гласови възможности, тук пее леко, усмихнато и стакато и показва, че добрият певец може да впечатли и без да вика.
Многото перкусии, китари и нежна брас-секция също са очакваните елементи от албума.
След трите пилотни сингъла - “Как се случва любовта”, “Всичко е игра” и “Сънувай ме”, снощи се потопихме в останалите песни – също толкова добри и хитови.
“Бъди до мен” например е лека и лятна боса нова, която напълни сърцата на всички и отбеляза подобаващо юбилея на този стил музика.
“Абсент” - песента, на която е кръстен албумът, както можете да чуете във видеото, е хитова и усмихната. Нина Николина обяви, че й е любима и публиката напълно сподели с нея ентусиазма, като я прие изключително добре.
Следващият сингъл от албума - песента “Ча-ча” по текст на Руши, пък е в ритъма на един от най-популярните латино танци и лекия, чист и нежен глас на Нина в него със сигурност ще го направи хит.
Последваха интепретаците на типичните фолклорни стилове на Испания и Португалия – съответно – фламенко (по-скоро модерно фламенко-чил) и фадо.
Изключително приятни бяха и двата кавъра в албума, от които супер ни забавляваше “Целувката на Ана” - луда идея на Нина, за която гласуваме с две ръце, докато се смеем от сърце.
Тръгнахме се от концерта със смесени чувства. Защото, въпреки заразителната енергия на изпълнителите и наистина прекрасния им проект, можеше и по-добре. Много по-добре.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Индексът Dow Jones премина границата от 52 000 пункта за първи път в историята
Ескрива от ЕЦБ: Проблемите с енергийните доставки ще продължат въпреки споразумението
Нужна ли е промяна в българската данъчна система?
Как се намалява потреблението на ток с видеонаблюдение
Renault и Thales ще произвеждат дронове камикадзе във Франция
Уорш е в капана между Тръмп и залозите на облигационния пазар за повишение на лихвите
Хороскоп за 17 юни 2026 г.: Хармония за Везните и Рибите, неочаквана среща за Водолеите
Рецепта за коктейл еспресо мартини
Коли на бъдещето: С AI шофьорите общуват директно с автомобила
Какво се случва с мозъка ни, ако ядем по един банан всеки ден?
Рецепта за домашни сиренки с кисело мляко и сода
Спортът по телевизията днес, 17 юни
Мачовете по телевизията днес, 17 юни
В Милуоки все още не харесват офертата на Маями за Янис
Англия – Хърватия
Португалия – ДР Конго
От Макларън скочиха на ФИА заради гафа в Монако
Таро карта за 17 юни, сряда
Испанска лятна салата с хамон
5 мързеливи тренировки, докато сте на почивка
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите билети за PAW PatrolTM Live! “The Great Pirate Adventure”
Дневен хороскоп за 17 юни, сряда
Хубави промени за 6 зодии до края на юни
Българските и унгарските депутати с най-високи заплати в ЕС спрямо минималната заплата
Много българи излетяха в Космоса с акциите на "Спейс Екс", но скоро ще се приземят
Икономист: Българите обедняха наполовина
ЕС изостава в надпреварата за изкуствен интелект заради собствените си регулации
Евростат: България е на пето място в ЕС по предотвратима смъртност
Гърция и Турция в нов спор за тръби към България
Дърветата ще поглъщат все по-малко въглерод в бъдеще
Сканиране на сърцето може да предскаже риска от рак години преди диагнозата
Ядрен часовник е използван за изучаване на свойствата на тъмната материя
Успешен старт за китайската ракета „Чанджън-3Б“ със сателит „Шъдзиен-31“
Astrobotic представи масивния лунен модул Griffin, който ще се отправи към Луната
Dragon на SpaceX се завърна натоварена с научни експерименти от МКС