Пари за бедна Африка! Европейците - "За", ние не съвсем

Проучване на Евробарометър пак ни отреди последно място
112
Пари за бедна Африка! Европейците - "За", ние не съвсем
Снимка: Pixabay

Оказахме се сред най-малко позитивните в цяла Европа по въпроса дали сътрудничеството на ЕС за развитие ще помогне на бедните страни.

Малко повече от две трети (67%) от анкетираните в България казват, че помагането на хората в развиващите се страни е важно. Това е най-ниският дял в ЕС, сочи проучване на Евробарометър.

От данните на изследването става ясно, че почти 90% от гражданите на ЕС заявяват, че сътрудничеството за развитие е важно, за да се помага на хората.

За разлика от нас, повечето европейци възприемат положително тази политика на ЕС, които най-често се възприемат положително.

Три четвърти от европейците са съгласни, че ЕС следва да укрепи партньорството си с Африка и да увеличи финансовите инвестиции за създаването на работни места и осигуряването на устойчиво развитие и на двата континента.

Европейските граждани подкрепят работата за постигането на обща глобална програма за развитие в рамките на целите за устойчиво развитие.

На въпроса кои са основните предизвикателства пред развитието, гражданите подредиха по приоритети възловите цели за устойчиво развитие така: образование, мир и сигурност, вода и канализация, здравеопазване, продоволствена сигурност и селско стопанство, икономически растеж и заетост и права на човека.

Над 70% от гражданите на ЕС заявяват, че финансовата помощ е ефективен начин за справяне с незаконната миграция и също толкова голяма част изразяват съгласие, че предоставянето на финансова помощ за развиващите се страни допринася за намаляване на неравенството в тези държави.

Същият процент европейци смятат, че предоставянето на финансова помощ за развиващите се страни е ефективен начин за засилване на влиянието на ЕС по света.

Почти половината (49%)от всички анкетирани в България обаче смятат, че борбата с бедността в развиващите се страни трябва да бъде сред основните приоритети на ЕС, докато според 38% това трябва да е задължение на националните правителства.

Почти две трети (64%) от българите мислят, че частните компании следва да играят важна роля за устойчивото развитие на развиващите се страни.

Респондентите в България са вторите, след естонците, които не смятат, че справянето с бедността в развиващите се страни е в интерес на ЕС (65%).

Също така българите смятат, че предоставянето на финансова помощ на развиващите се страни допринася за по-спокоен и по-справедлив свят (64%).

Малко над шест от десет (61%) са съгласни, че предоставянето на финансова помощ на развиващите се страни е ефективен начин за намаляване на неравенствата в тези страни.

Въпреки това, 15% мислят, че трябва да се инвестират повече средства в подкрепа на развиващите се страни, докато 37% смятат, че трябва да останат на същите нива, а 22% смятат, че трябва да намалеят.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


112
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
11
0
 
26
 
! Отговори
Враг пред портата преди 4 години
Парите за Африка се крадат от лидерите там корупция и крадене.Не става така.
10
8
 
9
 
! Отговори
Тошко Африкански преди 4 години
Понеже бг е бананова република с тиква начело, т.е. е по-зле и от африканските страни, затова така смятат българите.
9
2
 
31
 
! Отговори
АдолфЪ преди 4 години
Да дават тези сържави които са имали колонии там
8
2
 
24
 
! Отговори
баба мара преди 4 години
на кого са били колонии векове защо не са ги интегрирали защо не са цветущитеритории държавите от сив 50 години им помагаха изучиха младежите им и каквостана след това сега всеки да се оправя аз пари за Африка нямам
7
2
 
27
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
Ние в България сме по-бедни от африканците.
6
2
 
33
 
! Отговори
не е бедна преди 4 години
Африка е богата на природни ресурси.Особено големи са запасите на различни минерални суровини.Големи находища на нефт и газ в Северна и Западна Африка,в Либия,Алжир и Нигерия.Желязна руди в Либерия,Мавритания,Гвинея и Габон. Манганови и уранови руди в Нигер и Габон,на боксити в Камерун и Гвинея.Значителни са находищата на въглища,злато и диаманти в Южна Африка,на медни и кобалтови руди в Заирската котловина,на фосфорити в Атласките планини. Хидроенергийните ресурси са около 1/5 от световните.
5
2
 
34
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
На Запад източноевропейците са третирани като по-нисши от африканците и азиатците. Сега няма да им плащаме техните комплекси от ограбванвто на чужди държави.Ако от мен зависи, тези няма да припарват до Европа. Единствено ще имат право да се давят из океаните и моретата около континента им да служат за храна на животни и риби.
4
2
 
27
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
И на малките деца е ясно защо готовата финансова помощ не създава бъдещ доход. Малко статистика: Европа е най-гъсто населеният континент, а Африка - континентът с най-добър относителен дял на природните ресурси. Европа е с най-ниска раждаемост, а Африка е с най-високия относителен прираст.
3
3
 
36
 
! Отговори
ай сиктир преди 4 години
Тези които са ги грабили навремето да им плащат нашите бедни да не би да са по-малко бедни, но за тях и дума не обелват може би защото според Винету направо цъфтим.
2
1
 
52
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
В Африка се размнозават като невиждали, а ние се топим и сме най-бедни в ЕС, но видите ли трябвало да даваме пари на Африка.
1
1
 
50
 
! Отговори
Анонимен преди 4 години
На Африка трябва да се помага с контрацептиви.