Уругвай отнесе Сборная с 3:0 и са първи в група "А"

Русия игра с човек по-малко, Смолников получи червен картон
Обновена: 25 юни 2018 19:13 | 25 юни 2018 19:05, Анисия Иванова
168

Уругвай победи Русия с 3:0 в двубой от група А на световното първенство по футбол, игран на стадион "Самара Арена".

Двукратният световен шампион откри резултата в десетата минута чрез Луис Суарес, който се разписа от пряк свободен удар. В средата на първата част пък Денис Черишев отклони тупалката на Диего Лаксалт в собствената си врата.

Задачата пред Сборная стана непосилна десетина минути преди почивката, когато Игор Смолников получи червен картон след две сравнително бързи нарушения. През втората част южноамериканците контролираха мача и авансът им не беше застрашен, а в 90-ата минута Кавани оформи крайния резултат.

Уругвай завърши на върха в групата с пълен актив от 9 точки и нито един допуснат гол, докато руснаците.