След момичешките боеве: Възпитаваме ли насилнически поколения?

Безучастието в насилие също е насилие, смята Ина Антонова
24 яну 2019 09:00, Красимир Ангелов
71

Поредна агресия между тийнейджърки завърши с комоцио за 17-годишно момиче. Драмата се разиграва в центъра на Сандански пред погледите на десетки минувачи, които не реагират на грозната случка.

Още по темата
"Това е проблем на обществото. Безучастието в насилие също е насилие. Нямаме никаква форма на обществено порицание. Възпитаваме насилнически поколения, не се следи какво се случва в обществото ни и си прехвърляме топката между семейство и институции. Всички сме виновни. Не е никак естествена реакция да се правим, че нещо не съществува", обясни психологът Ина Антонова в "България сутрин".

Тя уточни, че става въпрос за световно течение, което се нарича индивидуализъм. Антонова посочи, че даваме на децата си пример за агресия с поведението си вкъщи - оплакваме се от работодател, от роднини, говорим злостно за съседите си.

"Тези деца имат ниско ниво на удовлетвореност в средата, в която живеят. Взимайки опиат те стават свръхагресивни. Насилието е предшественик към посягането към упойващи вещества. Разрушават се нервни връзки. Има изключително повишена тревожност", каза още психологът пред Bulgaria ON AIR.

Ина Антонова е категорична, че вербалното насилие вече почти няма граници и ескалира във физическо такова.

"Случващото се в семейството трябва да бъде творящо и любящо. Идеята не е да контролираме децата ни, идеята е да ги възпитаваме", заключи психологът.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


71
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
5
1
 
27
 
! Отговори
ХА-ХА-ХА !!! преди 5 години
Опростяването на нацията води до примитивизъм и агресия.
4
3
 
49
 
! Отговори
рускиня преди 5 години
аууууу, детенцата стават агресивни защото среда такава, онакава.Сега тези 2 побойнички да бъдат задържани и осъдени, за нанасяне на средна телесна повреда. Родители глобени по хиляда лева в полза на жертвата. И да видите как в семейството родители ще се задействат. Ама нали "права на дечицата". Апропо в Англия съдебна отговорност се носи от 14 годишна възраст.
3
1
 
32
 
! Отговори
Анонимен преди 5 години
С лозунги като -"Бии че да те уважават", до къде да я докара човек.
2
0
 
29
 
! Отговори
Анонимен преди 5 години
Хората немогат да проумеят, че се живее много кратко.. Дори и 100 години минават супер бързо... Вместо да си помагаме, си мерим п....ките или се ругаем едни други... Дори едно просто пререждане на опашката в магазина е огромно прецакване за другите.. Но не можем да го проумеем....
1
1
 
47
 
! Отговори
Victimized преди 5 години
Проблема е, че при такива ситуцации последна инстанция се оказвате журналята. Каните няколко никому непознати експерти, обсъждате повърхностно проблема, и преминавате към следващата новина.Вие не предизвиквате управлението, не задавате въпроси на управлението, не критикувате управлението. И така последните 20+ години....