Ман Юнайтед с резонна победа над Съндърланд

Головете за 3:1 забиха Перси, Клевърли и Руни, точен за гостите бе Кембъл
15 дек 2012 20:04, Георги Пешев
3
Робин ван Перси вкара пореден гол за Манчестър Юнайтед. Снимка: Ройтерс

Манчестър Юнайтед удари с 3:1 Съндърланд на "Олд Трафорд" и отново дръпна с шест точки на Манчестър Сити в битката за първото място във Висшата лига.

Головете за "червените дяволи" забиха Робин ван Перси, Тим Клевърли и Уейн Руни, точен за гостите бе Фрейзър Кембъл.

Юнайтед изигра свирепо първо полувреме, в което тотално разнебити играчите на Съндърланд, създаде поне половин дузина чисти голови положения, вкара две от тях и дръпна със сериозна преднина на почивката.

В началото на втората част "червените" футболисти добавиха трети гол, след което свалиха оборотите, темпото на игра леко падна и това можеше да им изиграе лоша шега, но Съндърланд вкара само почетно попадение и така Юнайтед заслужено взе поредната си победа.