Съндърланд изхвърли драматично Челси от Купата на лигата

"Черните котки" победиха с 2:1 след продължения и са на полуфинал
Обновена: 20 дек 2013 15:16 | 18 дек 2013 09:53, Красимир Ангелов
0

Съндърланд хвърли бомбата на четвъртфиналите на Купата на лигата, като отстрани по инфарктен начин след продължения Челси. Лондончани водеха с 1:0 до 88-ата минута, когато Фабио Борини изравни. В продълженията "черните котки" бяха по-добрият тим и в 118-ата минута Ки вкара решителния гол за крайния успех.

Съндърланд и Челси не създадоха нищо през първото полувреме. Секунди след паузата обаче Челси поведе. Центриране отдясно стигна до Франк Лампард, но след намесата на Лий Кетърмоул топката премина голлинията, въпреки опита на Маноне да избие. Повторенията даже доказаха, че това е автогол на Кетърмоул.

Челси изпусна още 2-3 добри възможности да вкара втори гол. В края на срещата Съндърланд изравни. Резервата Фабио Борини получи топката от Алтидор и от малък ъгъл я вкара в мрежата за 1:1 и прати мача в продължения.

В тях Съндърланд беше по-добрия отбор, особено през втората част от продълженията. Ки изпусна 2 положения, но в 118-ата минута корееца вкара победния гол, за крайното 2:1.

Това е първо класиране на Съндърланд на полуфинал за Купата на лигата от 1999 г. насам.