Арсенал удари Тотнъм за купата на Англия

"Артилеристите" спечелиха лондонското дерби с 2:0
Обновена: 4 яну 2014 21:37 | 4 яну 2014 21:28,
0
Санти Касорла ликува след първия гол срещу Тотнъм. Снимка: Ройтерс
Арсенал спечели лондонското дерби срещу Тотнъм, побеждавайки с 2:0 в мач от третия кръг от турнира за купата на Англия, игран на стадион "Емиратс".

"Артилеристите" имаха пълно преимущество през по-голямата част от мача и можеха да спечелят и с по-голям резултат.

Санти Касорла откри в средата на първото полувреме след добра работа на младока Серж Гнабри. През второто полувреме пък Томаш Росицки се възползва от грешка на Дани Роуз и сложи точка на спора с втори гол.

Десетина минути преди края Тио Уолкът се контузи и Арсенал трябваше да доиграе мача с човек по-малко, но въпреки това нямаше никакви проблеми да запази суха мрежа.