"Червените дяволи" победиха с 2:0 Суонзи на своя "Олд Трафорд"
Обновена: 11 яну 2014 21:35 | 11 яну 2014 21:22,
2
Антонио Валенсия вкара решителния, първи гол за Юнайтед. Снимка: Ройтерс

Манчестър Юнайтед прекъсна серията си от три поредни загуби като победи с 2:0 Суонзи в мач от 21-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Олд Трафорд".

След равностойно първо полувреме домакините рязко вдигнаха оборотите след почивката и откриха в самото начало на второто полувреме с гол на Антонио Валенсия.  В 58-та минута Дани Уелбек вкара втори гол и сложи точка на спора.

"Червените дяволи" категорично надиграха своя съперник и можеха да победят с още по-голям резултат, ако не бяха няколкото невероятни пропуска на Уелбек, Крис Смолинг и Шинджи Кагава. Аднан Янузай пък удари гредата след удар от фаул.

Така или иначе това се оказа без значение и Юнайтед спечели трите точки. Тимът обаче остава на 7-мо място, на две точки зад шестия Ливърпул и на 9 точки от лидера Челси.