Дюк Нуамеруе е световен шампион за втори път
Обновена: 31 окт 2015 21:46 | 31 окт 2015 21:46, Веселина Йорданова
14
Снимка: ABC Fight Club

Дюк Нуамеруе спечели втора световна титла на кик бокс в кариерата си.

Състезателят на столичния "ABC Fight Club" завоюва днес шампионската титла в дисциплината кик лайт, категория до 84 кг, на Световното първенство по кик бокс WAKO, което се проведе в Белград, Сърбия, от 28 до 31 октомври.

По пътя към златото 25-годишният българин от нигерийски произход изигра четири срещи. В първата победи азербайджанеца Елмир Алиев, на четвъртфинала се наложи над Алесио Ди Томазио от Италия, в битката за класиране на финала категорично надигра Стефан Станич от Словения.

На финала Дюк Нуамеруе срещна състезателя от Турция Селман Юксел. В много оспорван и динамичен мач нашият представител показа силна воля за победа и спечели световната титла в дисциплината кик лайт за първи път в своята кариера, съобщиха за Dnes.bg от "ABC Fight Club".

През 2013 г. на Световното първенство по кик бокс в Анталия, Турция, Дюк спечели световната титла в дисциплината лайт контакт в категорията до 84 кг.

Той е роден в София през 1989 г. Тренирал е таекуон-до и е участвал с успех на европейски и световни първенства от 2008-а до 2013 г. Носител е на втори дан в таекуон-до.

Негов треньор в "ABC Fight Club" е Красимир Гергинов. Освен двете световни титли на кик бокс, Дюк има и една европейска от миналата година, също в категорията до 84 кг.

Днес в Белград световни шампиони станаха още Александър Петров в дисциплината К1 в категория до 81 кг и Емануил Димитров в дисциплината кик лайт в категория до 79 кг.